O VeroniceVeronika je šťastná žena. Kdyby se snažila dopředu naplánovat svůj život, nemohlo to dopadnout líp než skutečnost. 

Je mámou tří báječných dětí, jejichž věk se neustále mění, ale vypadá to, že nebude trvat dlouho a všechny ji přerostou. 

Kdysi dávno, bylo to nějak hned potom, co vymřeli dinosauři, si založila blog s naprosto hloupým názvem Krkavčí matka. Její mladické neuváženosti navzdory si ale její psaní získalo srdce mnoha tisíců čtenářů, díky čemuž si Veronika dnes může žít svůj sen. 

Je autorkou 14 knih pro děti i dospěláky. 
A protože ne všechna její zamyšlení se do knížek vejdou, trousí je sem tam i na FB a IG nebo do Vašich e-mailových schránek.


Ve zbytku času Veronika učí děti doma, hodně s nimi cestuje a dobrovolničí na farmách po světě. Většina jejích dní vypadá jako dovolená. 
Je sama sobě šéfkou a je na sebe moc hodná, protože si to zaslouží. 

Miluje les, nohy v teple a svého muže Honzu, který na ni čeká v nebi. Děsí ji pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.

V současné době žije v Praze a těší se, kam ji život zavane. Jakýkoli konec je dobrý, protože i kdyby zítra umřela, nemusí litovat.

Knížky

 • Agnes a Zakázaná hora
 • Agnes a ostrov Stínů
 • Moje milá smrti


Rozhovory

2022


2021


2020


2019


2018


2017


2016 a starší

16 komentářů :

 1. Nádherné - Vaše chuť do života je nakažlivá! Děkuji!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vnitřní světlo "Krkavčí matky" je úžasné a jen jsem vyposlechl rozhovor s Drtinovou

   Vymazat
 2. Škoda těch visítek, doporučovala bych se podívat na ergonomické nošení dětí, ale jinak vám moc fandím a přeju, ať jste i nadále minimálně stejně optimistická jako teď!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ano, to jediné chybí k dokonalosti.. prosím, prosím, Verčo, koukněte na ergonomické nošení, ať mátě šťastné děti a ještě k tomu se zdravými zády :-)

   Vymazat
 3. Jste skvělá a máte můj velký obdiv! Přeji hodně štěstí ve všech dalších krocích vašeho života. Regína

  OdpovědětVymazat
 4. Jste báječná, Vaše děti mají velké štěstí že mají takovou maminku.. Držím celé Vaší rodině palce M.P.

  OdpovědětVymazat
 5. Váš blog mě skutečně potěšil. Lidé okolo Vás mají velké štěstí ;-)

  OdpovědětVymazat
 6. Jste skvělá, moc vám fandím, Lenka

  OdpovědětVymazat
 7. Máte můj VELKÝ obdiv. Ať se Vám i Vaším dětem daří.
  Monika

  OdpovědětVymazat
 8. Jste neuvěřitelně silná osobnosti plná lásky a já vám držím palce jak jen to jde..... Obrovská motivace žít život naplno tak jak prostě je a ne ho jen přežívat!!!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Verunko, jste úúúžasná :-).
  Objevila jsem Vás v nějakém "holčičím" časopise a i když zatím nemám děti (a nejsem si úplně jistá, jestli je chci mít...), otevřela jsem web i facebook a našla mnoho inspirace ve Vašem kouzelném plynutí životem. Mějte se krásně sama i s dětičkami i s dalšími bytostmi na Vaší cestě :-).

  OdpovědětVymazat
 10. Držím pěsti, mým synům bylo 4 + 1rok když jsme zůstali sami. Dnes jsou již dospělí - zvládli jsme to, někdy líp, někdy hůř. Váš pohled na život a přístup k dětem je mi velmi blízký, moc vám celé rodince fandím a přeji pohodové a šťastné žití ;-)

  OdpovědětVymazat
 11. Dlouho jsem hledal jak to říct, jakými slovy to vyjádřit. A pak jsem vás viděl v DVTV a bylo neuvěřitelné slyšet tato vaše slova (13:25, nepřesně citováno):
  Dítě, tak jak se narodí, tak je úplně dokonalé. My tou výchovou ho můžeme vlastně jen kazit. Naše role rodičů je taková, abychom mu ukázali ten svět, do kterého se narodilo. Takže já předpokládám, že to dítě, když se narodí, tak je z podstaty dobré, spravedlivé, pracovité, zodpovědné, a vlastně náraží jenom na ten svět, který mu začne něco nutit, a ono pak začne vzdorovat.

  Děkuji vám za ten pocit rezonance. Když budeme všichni vnímat děti tak jako vy, svět se změní k lepšímu.

  OdpovědětVymazat
 12. Jste uzasna. Preji Vam plno sil a planu do budoucna. Jste inspiraci mnoha zenam a verim, ze i to Vas posouva dal, nejen laska k detem. Obdivuji, jakou mate obrovskou vnitrni silu, kterou nekdy nemam ani ja s jednim batoletem a druhym na ceste. Preji Vam vse nejlepsi a rada budu sledovat Vase prispevky.

  OdpovědětVymazat
 13. Milá Verunko,nemůžu najit slova tak silná aby vystihla jak bajecná jste,moc bych si prala takovou maminku!vaše okoli ma velké štěstí!úplně nejvíc vam preji ať vam osud už nenaděli tak hroznou zkoušku,sama jich mam uz několik za sebou a jste velkou inspiraci pro celý svět,buh vam žehnej a dekuji za vase poslání.

  OdpovědětVymazat

Kdo je Veronika Hurdová?

Kdo je Veronika Hurdová?
Veronika je šťastná žena. Kdyby se snažila dopředu naplánovat svůj život, nemohlo to dopadnout líp než skutečnost. Je mámou tří báječných dětí, jejichž věk se neustále mění, ale vypadá to, že nebude trvat dlouho a všechny ji přerostou. Kdysi dávno, bylo to nějak hned potom, co vymřeli dinosauři, si založila blog s naprosto hloupým názvem Krkavčí matka. Její mladické neuváženosti navzdory si ale její psaní získalo srdce mnoha tisíců čtenářů, díky čemuž si Veronika dnes může žít svůj sen. Je autorkou několika knih a napsala jich už tolik, že při dotazu na jejich celkový počet znejistí. Ve zbytku času Veronika učí děti doma, hodně s nimi cestuje a dobrovolničí na farmách po světě.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...