Agnes a ostrov Stínů

Pokračování úspěšné knihy Agnes a Zakázaná hora, které se prodalo přes 12000 výtisků.

Už to jsou dva roky, co se Agnes vrátila ze Zakázané hory. Od té doby život ve vesnici Magrejů na ostrově Baulu pokojně plyne. Jednoho večera se však stane něco, co bylo doposud vyloučené. Agnes se srazí se Stínem.

S každým dalším dnem přibývají nové případy útoků těchto poloprůhledných bytostí na vesničany, se kterými ještě donedávna žili v souladu. Když se pak první z Magrejů začnou proměňovat ve Stíny, je jasné, že času není nazbyt. Rovnováha trvající po mnoho generací byla narušena a nyní zbývá zodpovědět jedinou otázku: Najde se někdo, kdo má dost odvahy na to, aby zachránil celý ostrov?

***

Stýskalo se vám po odvážné Agnes, veselém Karim, drzé koale Bobo, sucharovi Gormovi, moudrém Ezrovi a laskavé Leile? Už dnes se s nimi můžete vydat na další dobrodružnou cestu.

Druhý díl románu o dívce Agnes je tu. Napínavější. Legračnější. Ještě o něco delší. S více ilustracemi.


   KOUPIT KNÍŽKU   


Jak knížka vznikla

Ještě v lednu roku 2021 jsem se zapřísahala, že pokračování příběhu o Agnes nenapíšu. Kniha Agnes a Zakázaná hora pro mě byla uceleným dílem. Nastavované druhé díly jsou trapná křeč.

V březnu téhož roku jsem napsala první kapitolu knížky Agnes a ostrov Stínů.

Co se ve mně zlomilo? Inspirací mi byla slova jedné malé čtenářky (parafrázuji): "Po dočtení knížky Agnes a Zakázaná hora už vím, jak pečovat o svůj vnitřek. Ale vůbec netuším, jak se postavit světu kolem mě, který není vždycky růžový.

Díky ní se mi v hlavě poprvé usídlila myšlenka, že linka se Stíny by stála za to rozvést.


Dobrodružný román pro kluky a holky od 8 do ∞ let.


Jak si udržet vnitřní světlo, když svět kolem černá?

V době, kdy jsem začala psát, zuřila kolem už (asi osmnáctá) vlna koronaviru. S každým dalším dnem jsem vnímala, jak je pro mne těžší a těžší nepropadnout panice, která trávila okolní svět a zarývala své pařáty do lidských myslí a srdcí.

Ptala jsem se sama sebe, co mi pomáhá udržet si to krásné vnitřní světlo, o kterém věřím, že plane v každém z nás.

Díky tomu vznikla (strašně podrobná a obří) myšlenková mapa, ze které mi vykrystalizovaly čtyři hlavní způsoby, jak se nenechat černotou kolem pohltit:

1. Přijmout STRACH, který na každého z nás na jeho cestě číhá.

2. Porozumět SAMOTĚ, která je nejlepší učitelkou a dokáže otevírat a zjitřovat naše smysly, když jí dáme šanci.

3. Uchopit ZODPOVĚDNOST do svých rukou a nenechat se vehnat do osidel moci těch, kteří s námi chtějí skrze strach manipulovat.

4. Naučit se DŮVĚRĚ ve svět, který pro naši duši nachystal ten nejlepší scénář ze všech možných, abychom mohli rozkvést v to, čím jsme sem přišli být.


Čtyři hodnoty, čtyři cípy ostrova, čtyři zkoušky

Kdybych napsala knížku o strachu, samotě, zodpovědnosti a důvěře, žádné dítě by to nebavilo. A tak jsem tuhle myšlenkovou kostru zabalila do napínavé příběhu, který nedá dětem spát a budou škemrat o další a další kapitoly. :-)

Poté, co Stíny začnou na ostrově Baulu nabírat na síle, vydá se Agnes spolu s Karim na dlouhou cestu okolo ostrova, aby v každém z jeho čtyř cípů podstoupili jednu náročnou zkoušku.

Čtenáři se v druhém dílu krom známých postav setkají s velikými zubatými rybami. S obřím netopýrem. S hrozivým Strážcem v nosorožčí masce. A s mnohými dalšími situacemi, při kterých se bude tajit dech.

Nutno podotknout, že hlavním hrdinům je 14 let. Takže puberta v plném proudu. Proto se můžete těšit na špičkování, vtipné dialogy i romantiku. :-)


   OBJEDNAT KNÍŽKU    


Pro koho je knížka určená?

Primárně pro děti 8 - 17 let. 

Nicméně! První díl četli s chutí i 20letí, 30letí, 40letí... a nejstarší byla 100letá babička, které knížku předčítala její dcera a moc se jim líbila. Se sourozenci naopak často poslouchají i mladší děti, nejmladším zaujatým posluchačům 5 let.

Není Agnes jenom pro holky? 

Vůbec ne! Jednak je Agnes pěkná držka, která si namaže na chleba kdejakého kluka. A jednak je v druhém díle mnohem víc prostoru věnováno jejímu nejlepšímu kamarádovi Karimu, jehož role v příběhu je veledůležitá.


Míry a váhy

536 stran, 20 ilustrací, kilo živé váhy.

Cena: 390 Kč.


Milá slova od čtenářů

Nádherná knížka. Krásné ilustrace a příběh, který je naprosto logicky a napínavě vystavený. Odehrával se přede mnou jako film a zfilmování si naprosto zaslouží.

...

 

Děkuji za ten smích i slzy, na které při čtení druhé Agnes párkrát došlo. Četlo se to jedna báseň! Jedna z mála knížek za poslední dobu, která mě doslova spolkla. A takový přesah na konec!

 ...

 

Pred chvilou som mala 10 rokov a ako narodeninový darček som dostala knihy o Agnes. Za pár dní som ich prečítala - velmi sa mi páčili.

 ...

 

Akorát jsem se slzami v očích dočetla Agnes a ostrov Stínů. Není na to slov, co vy jste dokázala do slov dát. Vaše knížky jsou boží a otevírají srdce.

 ...

 

Čtu právě druhý díl Agnes a od prvních stran je napínavý jako kšandy. Zrovna včera jsem si říkala, že by bylo supr, kdyby to byl i film.

 ...

 

Musím říct, že jsem z knížky fakt naměkko. Každý den 45 minut čteme před spaní a děti se bojí, aby neusnuly. Skoro musím šetřit kapitoly na další dny.

 ...

 

Tak jsem dočetla Agnes a ostrov Stínů a jsem opět moc moc nadšená. S takovým zanícemím jsem ve svém životě, a to už je mi 35 let, četla snad jen Harryho Pottera.

 ...

 

Je tam tooolik věcí, co zažíváme v reálném životě, ale v příběhu jsou poskládané tak hezky, že už konečně každý pochopí jejich podstatu. Tak jako se průběžně přečtených knih zbavuji, tak tyhle dva díly o Agnes teda nedám.

 ...

 

Agnes dvojka byla zase krásná knížka. Dala jsem ji asi za tři dny a prostě… NÁDHERA. Šamani, svět duší, láska a spousta něhy a laskavosti.

 ...

 

Dcera (7 let) dostala obě Agnes pod stromeček. Odmala ji čteme, ale sama si žádnou knížku nikdy nepřečetla. Ale Agnes to změnila. Čte si ji sama každý den a je nadšená.

 ...

 

Mně se upřímne do dvojky moc nechtělo. Ale Ježíšek rozhodl za mě. No a po prvních dvou stránkách jsem zase nadšená, zase se cítím jako u Magrejů.

 ...

 

Dnes už jedeme druhé kolo. Emily se na tu knížku šíleně těšila, já byla trochu víc skeptická, protože jsem si po té jedničce nedovedla představit, co by šlo ještě dodat. Ale jsem opět mile překvapená.

 ...

 

Bylo to tak napínavé, že jsem nechtěla přestat poslouchat. Moc díky za ni, kéž by si ji chtěl přečíst každý. Přišla mi tak moc vhod do této doby!

 ...

 

Musím se s Vámi podělit o reakci dcery na Agnes: Mami, pojď už číst, já se tak těším. Strašně se mi líbí, ještě o kousek víc než Harry Potter.

 ...

 

Poslouchala jsem jako audio večer při uspávání do sluchátek. Ačkoli dcerka usnula kolem půl desáté, poslouchala jsem až do půl jedné ráno.

 ...

 

Knížka Agnes 1 byla skvělá. Ale ta 2? Teď jsem dočetla a nemám slov. Jste opravdu skvělá spisovatelka a nádherná osobnost. Je to snad lepší než Harry Potter, a toho miluju!

 ...

 

Je to úžasná kniha. Nádherná, hluboká, vtipná, dojemná, silná. Je jako plamínek naděje a světla, který mi ozářil ne moc snadné dny v poslední době.

 ...

 

Číst Agnes pro mě bylo jako odlehčit se, vidět víc světla, rozradostnit se. Dostat pocit, že to zvládnu, ať to bude cokoli. Hodně vět, myšlenek, se mě bytostně dotýkalo, jako by byly psané přímo pro mě.

 ...

 

Už mám doposlechnuto jako audio. Jedním dechem, jedním uchem. Byl to zážitek. Moc vám děkuji za to, jakým způsobem dovedete předávat to, co je pro život podstatné.

 ...

 

Jedničku miluju a dvojka je prostě nádherná, ještě lepší. Nemám slov. Stále ve mně doznívá.

 ...

 

Agnes je fantastická. Vaše knihy nám tak trochu otevřely oči (možná i víc než trochu), za což Vám moc děkuju i za své holčičky.

 ...

 

Veronika Hurdová má dar zhmotnit hluboké, a přitom prosté myšlenky, které někde hluboko v sobě všichni víme, ale občas na ně zapomínáme.

 ...

 

Při čtení Agnes mi přišlo na mysl přirovnání k Harry Potterovi/J.K.Rowlingové. Přišlo mi totiž, že Agnes má podobný potenciál, a navíc seberozvojovou linku.

 ...

 

Byla jsem teď nemocná a zachránila mě jenom Agnes a ostrov Stínů. Přečetla jsem ji za dva dny a na konci jsem málem brečela. Oba díly jsou u mě asi na druhém místě z přečtených knih, a to jsem jich četla hodně.


Ilustrace

Obrazového doprovodu knížky se opět zhostila Alisha Zalesak. Neuvěřitelná (ve všech smyslech slova) výtvarnice ze severní Moravy, jejíž obrázky vás vtáhnou do magické džungle během prvních pár vteřin.

Stejně jako já, i Alisha se zapřísahala, že "druhý díl jen přes její mrtvolu". Nakonec ale kývla pod podmínkou, že jedna z postav se bude jmenovat po její dcerce Nishe.

Za mě tvoří její ilustrace samostatné umělecké dílo, které je rovnocenné psanému textu a hrdě stojí po jeho boku.

Ilustrací je v druhém díle rovných 20 a já se těším, až Alishe jednou půjdu na její vlastní výstavu obrazů, páč ta holka je génius.


ilustrace od Alisha Zalesak   CHCI AGNES a OSTROV STÍNŮ    


Nejčastěji se ptáte...

Pro jak staré děti? Doporučuji 8 - 17 let, ale od čtenářů vím, že věkové rozpětí je 5 - 100 let.

Je i pro kluky? Rozhodně ano!

Stíháme Vánoce? Ano! Knížku naskladníme v půlce listopadu a pak hned rozesíláme.

Bude knížka Slovensky? Bohužel neplánuji.

Bude audio a e-kniha? Ano! Obě vychází 22. 11. 2021 a k dostání budou na mém eshopu.

Zasíláte do zahraničí? Na Slovensko ano, na ostatní země se ptejte na eshop@krkavcimatka.cz

Je možné osobní věnování? Bohužel ne, knížky se rozesílají bez mé účasti ze skladu v Jihlavě. Ale do každé knihy vkládám malé překvapení ode mě, které snad podpis vynahradí.

Kde lze knížku koupit? Na eshop.krkavcimatka.cz a na vybraných distribučních místech milých lidí, kteří si knížku vzali k sobě do obchůdku. Do běžné knižní distribuce půjde knížka nejdříve v létě 2022.

Je objednat 1. i 2. díl společně? Ano, v balíčku za zvýhodněnou cenu na mém eshopu.


Balíček Agnes 1 + Agnes 2 lze objednat za zvýhodněnou cenu jen na mém eshopu.
Ukázky z knížky


„No tak,“ zkusila to Agnes, „Stíne. Já vím, že mě stejně neslyšíš, ale nechtěl bys mi uhnout?“ Stín však dál jen stál a tiše na ni zíral.

„Dobře teda. Řekl sis o to,“ povzdychla si dívka. „Já teď prostě vylezu nahoru a projdu přes tebe.“ Kdyby si mohla Agnes vybrat, nejradši by nezvaného čumila odstrčila a vešla domů. Ale copak to jde do někoho strčit, když je ten dotyčný nehmotný?

Dívka se postavila ke Stínu čelem, nadechla se, zavřela oči a vykročila. Tělem jí projel známý, nepříjemně mrazivý pocit. Celá se otřásla, až ramenem narazila do rámu dveří. Ale počkat! Tohle nebyl přeci rám! Vždyť ten je od jejího ramene ještě pěkný kousek daleko. Tak co to tedy bylo?

„Ne. To není možné,“ zašeptala Agnes sama pro sebe. Opravdu se jí to nezdálo? Její tichý společník stále nehybně visel ve dveřích. A i když dívka věděla, že se to nemohlo a nemělo stát, ta jistota v ní s každým okamžikem sílila. Nebylo pochyb. To, o co se její rameno právě otřelo, byl Stín.


ilustrace od Alisha Zalesak


Ne, ne a ne! V žádném případě!“ trvala si na svém Bobo. „Ani za pytel eukalyptového listí!

Agnes dřepěla vedle ní a snažila se tu malou, tvrdohlavou koalu přemluvit ke spolupráci. „Bobo, musíš mi pomoct. Přece nás v tom nenecháš.“

Ani náhodou. Zbláznili jste se oba? Slyšela jsi toho týpka s nosorožčí hlavou. Je to NE-BEZ-PEČ-NÉ! Já teda nevím jak ty, ale já bych mu věřila,“ drmolila si svou. „Maminka mi vždycky říkala: Věř lidem s nosorožčí maskou. Je to stará moudrost, předávaná z koaly na koalu. Zmiňovala jsem se ti o tom, ne? Tajný koalí kodex. A hned následující bod je: Nestrkej hlavu, kam nemáš.

„Bobo?“ Agnes se na ni přísně zadívala. „Už dost. Žádný tajný koalí kodex neexistuje. Právě sis to vymyslela! Hele, poslouchej. Celou cestu se jenom neseš. Spíš si, jak potřebuješ, jíš kdy chceš – takže prakticky pořád. Mohla bys, prosím, jednou jedinkrát udělat něco pro dobro téhle výpravy? Prosím.“

Vypadalo to, že Bobo přemýšlí. Očkama pátrala kolem sebe, jako by tam někde mohla najít správnou odpověď. Nakonec odpověděla: „No dobře. Ale ten tvůj doprovod, co se táhne celou cestu s námi, musí odvolat tu tlustou koalu.


ilustrace od Alisha Zalesak


Urso odkudsi vylovil svou milovanou dýmku a začal ji pěchovat tabákem. Na jeho pohybech bylo cosi hypnotizujícího, co Agnes nedovolilo odtrhnout od něj zrak.

„Dáš si taky?“ zamumlal Urso s dýmkou v puse.

„Ne!“ vytrhla se Agnes z transu a otřepala se, jako by jí nabízel jed.

„Jak myslíš,“ usmál se pobaveně a labužnicky vyfoukl kouř vzhůru k nebi. Chvíli oba mlčeli.

„Ty… Urso,“ začala opatrně Agnes, „jak jste se vlastně dali s Nishou dohromady?“

„S Nishou? Proč to chceš vědět?“

„No… přeci… ten začátek je hrozně důležitý! Když to dobře začne, tak pak máte na čem stavět. A ty vypadáš, že jsi se svou ženou spokojený. Milujete se! Viděla jsem to!“

Urso se k jejímu překvapení klokotavě rozesmál a pak si znovu pobafal z dýmky. „Agnes… Agnes… jsi ještě tak mladá. Když má vztah vydržet dlouho, je úplně jedno, jak začal.“

„A… na čem tedy záleží?“ vyzvídala.

„Na čem? Inu na tom, co pro váš vztah uděláš každý jeden den. Láska nepřichází odněkud zvenku. Nesedá na tebe jako motýl, aby tě potěšila svou přítomností. Láska je rozhodnutí, že do toho jdete společně. Že se budeš soustředit na to, co máš na druhém ráda, a velkoryse přecházet to, co tě na něm rozčiluje.“

Oba chvíli tiše koukali do ohně. Pak začal Urso vyjmenovávat: „Láska je, když mi Nisha dá večer co večer unavené nohy do klína a já jí je masíruju, i když jsem taky unavený. Láska je, když si Nisha jednou do týdne přivstane, aby mě probudila vůní palačinek, ačkoli je sama nejí. Láska je, když já přecházím její prostořekost a ona mi toleruje moje kouření dýmek. To je láska.“


   TO SI CHCI PŘEČÍST!    


Kdo je Veronika Hurdová?

Kdo je Veronika Hurdová?
Veronika je šťastná žena. Kdyby se snažila dopředu naplánovat svůj život, nemohlo to dopadnout líp než skutečnost. Je mámou tří báječných dětí, jejichž věk se neustále mění, ale vypadá to, že nebude trvat dlouho a všechny ji přerostou. Kdysi dávno, bylo to nějak hned potom, co vymřeli dinosauři, si založila blog s naprosto hloupým názvem Krkavčí matka. Její mladické neuváženosti navzdory si ale její psaní získalo srdce mnoha tisíců čtenářů, díky čemuž si Veronika dnes může žít svůj sen. Je autorkou několika knih a napsala jich už tolik, že při dotazu na jejich celkový počet znejistí. Ve zbytku času Veronika učí děti doma, hodně s nimi cestuje a dobrovolničí na farmách po světě.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...