úterý 15. září 2015

Facku nebo na prdel, to by pomohlo, mladá paní

Grétka, ta moje klidná, pokojná, rozvážná a zlatá tříletá holčička najednou leží na podlaze, mlátí kolem sebe pěstičkami a řve jako by ji zaživa trhali nehty
Uprostřed restaurace. Plné lidí.

Proč? Dostala řízek, ale ona by chtěla moje špagety.

"Facku nebo dát pár na prdel, to by pomohlo!" radí mi důvěrně od vedlejšího stolu matka rok a půl staré holčičky, která spořádaně sedí u stolu (a těší se na řízek, samozřejmě).

"Děláte si srandu, že jo?" tážu se jí a doufám, že má tahle vypečená paní jen černější smysl pro humor než já.

"Ne. Já bych vám to fakt doporučila, protože to jediné funguje. Měla byste jí ukázat, kdo je pánem situace."

Upřeně jsem se na ni podívala a zvedla obočí, což je můj největší němý výrazový prostředek, kterým vyjadřuju pohrdání. 
(Tak, a teď už to víte všichni, na které jsem kdy zvedla obočí.)

Proč mi nedává smysl děti dostat ze záchvatu vzteku výchovně míněným pohlavkem?
 • Ve chvíli, kdy dítětem zmítá vztek, máme tendenci soudit náš vztah k němu jen na základě jeho chování. Je to ale opravdu tak? Mění něco tahle situace na naší lásce k dítěti samotnému? Máme ho opravdu míň rádi jen kvůli tomu, že s ním mává zlost?
 • Dítě se všechno teprve učí. Kolik času zabralo nám dospělým, než jsme se dokázali popasovat s našimi emocemi tak, aby byly společensky přijatelné? Když mě naštve soused, který nám neustále píše výhružné dopisy a strká nám je pod stěrače (true story), tak mu nepůjdu načůrat do květináče. To jsem se ale musela naučit. A my dospělí nějak rychle zapomínáme, že děti jsou narozdíl od nás pořád ještě ve fázi, kdy se jim "čůrání do květináče" jeví jako velmi rozumné a funkční řešení.
 • Dítě ve chvíli záchvatu cítí opravdový vztek. V jeho očích se stala velká nespravedlnost a ono ji bere smrtelně vážně. A co uděláme my rodiče? Řekneme mu, že to nic není. Případně ho usměrníme pohlavkem. Jak by bylo vám, kdyby někdo zpochybňoval nebo znevažoval opravdovost a hloubku vašich emocí?
 • Předpokládám, že jsem se jako matka nominovala do okruhu lidí, které mé děti považují za největší důvěrníky. A teď si to zase představte naživo. Jaké to musí být, když vás v těžké chvíli zradí ten, koho máte na světě nejradši?
Je lehké být sluníčková maminka, když jsou i děti sluníčkové.
Jenže o tom rodičovství není. To by potvrdil asi tak přibližně ... přibližně každý rodič.


Mimochodem, situaci v restauraci jsme ustáli bez ztráty kytičky.

Hodila jsem zmítající se tělíčko na rameno a vyvlekla Grétku ven.
Tam jsem si k ní klekla a když zmírnila jekot tak, aby mě bylo slyšet, jsem se jí zeptala, jestli brečí proto, že chtěla moje špagety a já jsem jí strčila ten řízek.
Kývla, že jo.

Pak jsem jí řekla, že ta paní od vedlejšího stolu mi radila, ať Grétku bouchnu, ale že mě osobně to přijde blbost a nechci to udělat. A jestli by ji napadlo nějaké lepší řešení problému řízek vs. špagety.
Řekla, že neví.

Zeptala jsem se jí, jestli je v pohodě s tím, když si dáme špagety a řízek napůl, protože mně je to celkem jedno, ale na špagety jsem se taky těšila.
Řekla, že jo a že chce pusu.

Vrátily jsme se spolu po dvou minutách v klidu a ruku v ruce ke stolu, kde jsme si dojedly svoje poloviční porce špagetořízku. 
(Mimochodem takhle dohromady to není nic moc, tak to nezkoušejte :-))

Kdybyste si chtěli přečíst něco víc o tom, jak řešit bez fackování dětské záchvaty, napsala jsem o tom knížku, která je ke stažení úplně zadarmíko ZDE>>

Vůbec nezpochybňuju to, že maminka od vedlejšího stolu miluje svou holčičku k zbláznění. Tohle neměla být pohádka "O zlé maceše a dobrotivé víle".
Jenom mám pocit, že všechny rodičovské nesluníčkové situace jde zvládnout jinak.

Myslím, že ty dvě minuty mého času za to stojí.
Výsledek se sice dostaví pomaleji než s fackou, ale já prostě nemám potřebu dítě lámat a dokazovat si svou pozici fyzickou převahou. 
Nehledě na to, že Grétě dávám tak dva tři roky, než mě přeroste a já bych byla stejně nahraná :-)

PS: Nevím, co Honza řekl mezitím té jednomatce, co mi chtěla udílet rady. Každopádně už se po mém návratu k našemu stolu neodvážila podívat.
66 komentářů :

 1. Ahoj, souhlasím, párkrát už to taky mlaďase chytlo, samozřejmě v prostředí, kde na nás koukalo minimálně 20 lidí. Většina se tvářila, že je ráda, že řve to moje a ne jejich .-)) Já, když sebou v histerii plácne o zem spíš dávám pozor, aby se neuhodil do hlavy a nechám ho, aby se s těmi emocemi popral a pak si o tom promluvíme. Dát dvouleťákovi opravdovou facku, nebo vážně přes prdel bych si nikdy nedovolila, naštěstí ani neznám nikoho, kdo by to dělal...

  OdpovědětVymazat
 2. Nesúhlasím :-) Na stupnici 1-10 na 5. Knihu som síce nečítal, ale viem, že partnerským rozhovorom s dieťaťom (s prihliadnutím k jeho veku) sa dajú dosiahnuť zázraky. Nepovažujem to však za univerzálne, všeobímajúce a vždy ideálne riešenie. Len ako 2. najľahšie po fyzickom zákroku :-) Záleží na mnohých ďalších veciach. Či to urobilo prvýkrát, či si to dovoľuje len ku mne alebo aj k cudzím, atď. Nemyslím, že ho príliš sofistikovanou (a jednostrannou) metódou pripravím dobre na život. V živote utŕži aj facky a situácie, v ktorých sa s ním nikto nebude baviť. A čo vtedy urobí osoba zvyknutá, že všetko sa dá vydiskutovať? Na zem sa asi netresne, ale vnútri to ním bude lomcovať podobne a možno spraví peknú kravinu, pri ktorej príde niekto o život. Ak nie druhá strana, tak ono samé. Jednoducho, sú situácie, pri ktorých sa vymáhanie "oprávnených" nárokov nenosí.
  Takže, ak to urobí prvýkrát, tak si s ním pokeciam. Ak to urobí druhýkrát, tak k pokecu pridám vyhrážku fyzickej sebaobrany (áno, také správanie považujem za útok, akurát jemu dostupnými prostriedkami) a ak to urobí znovu, tak príde sľúbená "odmena", o ktorej bolo vopred informované.
  Na "vojnu" sa už u nás našťastie nechodí, ale nájde sa dosť situácii aj bez nej, kde ide o ohrozenie života, ak včas nesklapnem a nezmierim sa s nespravodlivosťou osudu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ako by sa Vám páčilo, keby sa niekto k Vám správal tak, ako opisujete?

   Vymazat
  2. Nepáčilo, ale správal a som tu, živý, zdravý a z môjho pohľadu aj normálne vychovaný :-) Možno neuveríte, ešte aj dnes zažívam situácie, ktoré sa mi nepáčia :-).Ale život nie je len o páčení a čím skôr sa dieťa stretne s akceptovaním nepáčenia, navyše v bezpečnom prostredí rodiny, tým lepšie preň. Inak, keď už sme pri páčení, vám sa páči rozmaznané a vydierajúce decko? Nehovorím, že to bol prípad popisovaný v článku, hovorím všeobecne, lebo niektoré také sú.

   Vymazat
  3. Já to mám obráceně. Nechci dítěti předávat to, že je normální řešit nepříjemnosti fackou. To neznamená, že facky dostávat nebudou. Ale nedává mi smysl ho na to připravovat tím, že v prostředí důvěry bude také fackováno.

   Jsem v tomhle strašlivě naivní optimista. Nějak prostě věřím, že čím víc dětí se naučí to, že se dá situace řešit jinak než fackou, tak tím míň se pak budou facky rozdávat i v dospělém životě. Vím, že se to nezmění na lusknutí, ale chci k tomu založit svůj malý ostrůvek pozitivní deviace.

   Vymazat
  4. Takto napísané to znie dobre, aj logicky, aj pekne, normálne ma to nalomilo :-) Chcelo by to ešte nejaký prieskum dospelých, ktorí boli vychovávaní tak i onak, že čo im to v dospelosti prinieslo. Nemám pocit, že ide len o váš ostrovček, už veľa rokov je tento prístup u nás známy a čoraz viac rozširovaný. Napriek tomu sa hovorí, že deti v školách sa správajú čoraz nemožnejšie, drzejšie a agresívnejšie. Viete to niečím vysvetliť? Pred otvorením sa západu, keď ešte táto "beztrestná výchova" bola u nás zanedbateľná to vraj takto zle s deckami nevyzeralo. Neviem to dobre posúdiť, deti mám už odrastené a samostatné.

   Ďalšia vec, ktorá sa zvykne hovoriť, že často sa dá viac ublížiť slovom, ako fackou. "Radšej mi mohol dať facku, ako toto povedať", hovorí sa vo filmoch a poradniach :-) Mimochodom, nie som zástanca faciek, len pár na zadok, keď už to inak nejde. Nie som si istý, či dieťa hádžuce sa v hysáku o zem nenahradí toto správanie neskôr slovným nekontrolovaným ventilom, ktorým si vykompenzuje fyzickú reakciu.

   Vymazat
  5. Ha! Tak to si píšu plus bod, že jsem někoho nalomila :-)
   Agresivitu dětí odborně vysvětlit neumím. Moje soukromá hypotéza je, že doba je čím dál zmatenější, rodiče jsou neklidnější a děti jsou jen obrazem svého okolí a rodičů. Z mojí logiky nedává smysl, že by to bylo tím, že nemají autoritu vymlácenou fyzicky.

   Autorita postavená na lásce k tomu, koho respektuju, mi přijde mnohem silnější. Není v tom strach. Je to prostě proto, že chci.

   Třeba u svých dětí vidím, že mají problém s lidmi, kteří na ně zkouší nátlak - ať už fyzický, nebo uplácení, nebo třeba manipulování schované za dobrý úmysl. Ony tomu prostě nerozumí, přijde jim to divné a v ten okamžik jako by ohluchly a takovou autoritu nerespektují. Není pro ně prostě autoritou.
   Stejně tak na táborech nebo v jiných kroužcích, kde jsem dělala vedoucí, si i starší děti rychle zvykly na to, že po nich vlastně nic nechci - nedělají to pro mě a kvůli tomu, že já jsem tam ten "šéf", ale v první řadě pro sebe nebo pro někoho, na kom jim záleží.

   A s tím, že slovem dokáže člověk ublížit víc než fackou, souhlasím. Mým cílem ale není dítěti slovně ublížit, nejsem při řešení "hysáků" agresivní (i když je fakt, že často musím zklidnit nejdřív sebe :-) a ani ho nechci slovně vydírat.
   Každopádně potom, co dítě "vyroste" z házení sebou po zemi, má před sebou další level - naučit se zvládat svou agresi jinak. Některým dětem to jde rychleji, některým pomaleji. Ale i v dospělosti vidím kolem sebe lidi, kteří se s tím neumějí popasovat.

   Vymazat
  6. Souhlas s Větroněm. Dnes lidem s prominutím "šibe" a myslí si, že mír, sluníčko všude je cesta k výchově. Ale skutečně není. Proč přibývá více vzdorovitých dětí? A více a více odrzlých, sprostých (a ještě kdyby rodiče leckdy tušili, co ten jejich "andílek" dělá za jejich zády)? Rodič má být vzor pro dítě, ale zároveň skutečný otec a matka, dke panuje i určitý zdravý respekt v době výchově děcka. Neznamená to, že by vztah byl vlažný či napjatý, ale děcko díky tomu může samo chápat co je dobré a co je zlé a malí školní grázli ho až tolik v chování pak neovlivní.

   Vymazat
  7. Tento web je celkem zajímavý. Nic méně by jsi zde každý měl uvědomit co děláte špatného ve výchově dětí. Spousty z nás se poučovalo z výchovy vlastních rodičů z chyb co vidíte u druhých a z vlastních rozumů, že si myslíte že tak konáte dobře. Nic méně si uvědomte, že děti jsou stále takové malé opičky, které dělají jen TO co vidí nebo slyší. Proč mohou být děti, které se ne vzteká a vždycky dělají to co je správnější? Nikdy za to nemůže dítě, ale vždy za to muže rodič ať je jaká koliv situace. A mlátit či trestat děti jakýkoliv způsobem za to za co může rodič je hloupost, naopak bych trestal rodiče za to, že neumí dítě vychovávat. Děkuji za pozornost a věřím že si všichni sáhněte do svědomí potom když si to přečtete.

   Vymazat
  8. Flanker... No, a nebude to třeba tím, že lidi nemají na své děti vůbec čas. Když už jsou všichni doma, většinu času všichni tráví u televize nebo na počítači. Kolik kvalitního času opravdu rodiče se svými dětmi stráví? Navíc kontaktní rodičovství je o respektování. Tudíž.. já respektuji a jsem respektována. Je to o naučení se naslouchat svým potřebám a umět je sdílet s druhými a stejně tak to naučit děti. Potřeba je něco jiného, než něco chtít. Potřebujeme třeba obejmout, nebo potřebujeme klid, nebo jít na záchod.. Čím více zná člověk sám sebe, tím zřetelnější je to pak pro dítě a není zmatené. Já na sobě pracuji už hodně dlouho a učím se vědomě žít a vidím to především s dětmi, kde jsem, jak na tom jsem.. Protože děti jsou úžasná zrcadla, která odrážejí to, co je kolem nich a ruku na srdce.. ono to není úplně vždycky ideální.. a každý se má co učit.. o sobě a druhých. Zatím děti nemám, jsem teď těhotná, ale na rodičovství se připravuji již několik let, protože si myslím, že je to nejdůležitější životní role. Avšak jako druhá nejstarší z 8 dětí, jezdící na tábory, starající se o děti v Anglii i Americe mohu říci, že můj respektující přístup se vždy sešel pouze s pozitivní reakcí a vlastně jsem nikdy nemusela řešit dítě mlátící sebou o zem, vynucující si mou pozornost něčím negativním atd. A to nedovolím dětem dělat, co je napadne a jsem docela příšná.. Ale spravedlivá a láskyplně naslouchající, což je nejdůležitější možný přístup.. Vždy je to potom o každém jednotlivém jedinci zvlášť. Každý máme jiné potřeby, jinou osobnost a jiné životní pohledy...

   Vymazat
 3. Pěkná příhoda, ilustrativní, ale hodně zjednodušená. Musím se ironicky zasmát, když píšete, jak dítě tluče pěstičkami kvůli takové pitomině. Tohle by moje dítě pořešilo hned: prostě by si řeklo o to jídlo, na které dostalo chuť a hned by ho dostalo. Jenomže opravdu zapeklité situace nemají takováto prostinká řešení. Když například dítě usedavě pláče, protože táta musí naléhavě odejít (třeba pracovně). Tříleté dítě koncept služební cesty nebo zarezervované jízdenky nechápe a když protrhne hráz pláče, je to bez řešení typu "oba jíme blivajz, hlavně že jsme si dali pusu". Protože dítě pak vymýšlí samé (pro svou hlavičku) rozumné argumenty: jeď až zítra, nejeď vůbec a podobně. Promíchané s pláčem jsou to desítky a desítky minut neřešitelného vysvětlování.... To pak není taková třívětá parádička, o které se sice dobře píše, ale vůbec nejde do hloubky dětského hoře. Je totiž až zoufale marginální...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže u nemarginálních scén je třeba např. kopnout plod do hlavy?

   Vymazat
  2. Myslím, že Filmový Znalec upozorňoval na to, že popsaná situace se řeší lehce, protože má pro dítě srozumitelné a dobře splnitelné řešení. A u jiných momentů by to tak lehké nebylo. Reakce Anonymního z 12:49 tedy není na místě, nic podobného tu nikdo netvrdí. Navíc už to označení "plod" na mě působí podivně. Možná dostal pár kopanců do hlavy v dětství právě Anonymní, což mne mrzí.

   Vymazat
  3. Souhlasím s Filmovým Znalcem, že ta scénka byla více "dekorativní" a dobře zvládnutelná. Ale věřím, že autorka umí zvládat i těžší věci a výborně píše. Jako matka tří dětí dokážu vidět její starost a prostou lidskou lásku, kterou dává do výchovy. Jako občasná návštěvnice restaurace bych takovou matku ocenila, protože až tak neruší.

   Vymazat
  4. Ale tak to je samozřejmé, že některé situace jsou zvládnutelné lehce a jiné zvládnutelné těžce, nebo třeba téměř nezvládnutelné. A z toho vyplývá co? Že se máme přestat snažit? Upřímně řečeno, scén "řízek-špagety" je podle mě u malého dítěte mnohem víc, než scén "tatínek jede na služebku." A i kdyby ne, tak to stejně zase nebudu řešit bitím, ale pokusy o dohovoření se. Snad mi to dítě za ty desítky minut vysvětlování stojí, ne?

   Vymazat
 4. Davnejsie som citala studiu, ze deti este nemaju poriadne vyvinuty (dufam, ze si pamatam spravne) predny lalok mozgu, ktory je zodpovedny za logicke myslenie a racionalne chovanie, ten sa vraj vyvija az do obd.adolescencie - preto sa pubertaci spravaju casto impulzivne. Hlavnu kontrolu u nich (teda u deti, cim mensie, tym vyraznejsie) prebera oblast zodpovedna za emocie a pudove spravanie. Preto ked dieta dostane "zachvat", je zbytocne ist nanho logicky a uz vobec nie agresiou, tou sa fakt nic nevyriesi (akurat dieta strati vo vas doveru). Je potrebne ho pochopit a uznat jeho pocity, aby vedelo, ze je vypocute. Napr.ako ta mamicka hore, ked sa spytala dcerky, ci place lebo chcela spagety, resp.v situacii co spomina "Filmovy znalec" by som dietatu uznala "si smutny, ze ocko odchadza, vsak?". Pokial dieta nema pocit, ze jeho pocity su vypocute, nema dovod pocuvat ono vas. Nie vzdy sa da situacia vyriesit (rozdelit si jedlo), ale ked sa dieta bude citit vypocute a prijate, som si ista, ze lepsie akceptuje aj to, ze napr.ocko musi odist, alebo ze mu mamka nemoze kupit tu hracku a milion dalsich (z jeho pohladu) krivd a nespravodlivosti... Svoj hnev sa postupne nauci ovladat a vyjadrovat inym sposobom, no musi na to (ako na vsetko) postupne dozriet (a mat vhodny priklad v okoli). Pocit, ze je milovane a prijate mu v tom urcite pomoze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hezký den, souhlasím...myslím, že pokud se takto povedlo společně dohodnout je to bezvadné, ale opravdu většinou stačí ukázat dítěti, chápeme nebo se alespoň snažíme pochopit jeho situaci. Můj dvouletý synek by se byl schopný také takto "zlobit", i kdyby si o řízek řekl sám ( a maso má děsně rád:-)), ale věřím, že ve chvíli, kdy by uviděl moje krásně zamotané špagety (pro něj hady ;-)), tak by je chtěl taky maso nemaso. A když bych mu řekla, že pro něj jsme objednali maso, zlobil by se víc, protože aktuálně jej ovládá potřeba mít špagety a není-li uspokojena reaguje jako dvouleté dítě - pláče a vzteká se...asi by se u rozhovoru ještě vyjádřit sám neuměl, ale kdybych mu řekla, Davi, koukni se mi do očí..Ty se zlobíš, protože chceš taky ty špagety?"Většinou mi pak zafunguje, tak je pojď taky ochutnat a uvidíš, zda ti chutnat budou - naštěstí jich zatím nesní tolik, abych se pak já cítila nenajezená nebo ochuzená a možná by si i ten řízek nakonec dal....nebo mi taky pomůže takovéto..chápu, že se zlobíš, ale tady se po zemi neválíme a takto se asi nedomluvíme, tak až se dozlobíš, přijď vyřešíme Tvůj problém společně a když nemá "publikum", tak toho taky po čase nechá..chce to sice trochu asertivity a všem v restauraci to nemusí být příjemné, ale tam, kam mohou děti (tedy tam pro ně mají sedačku), tak bych očekávala, že budou mít i návštěvníci více respektující přístup...

   Vymazat
 5. Neberte, prosim, můj komentář jako rytí, ale jako přiblížení mě osobní zkušenosti: Jak byste tutéž situaci řešila, kdybyste v té restauraci byla sama, bez muže a zároveň se záchvatem vzteku dvouleťáka by se vám zoufale rpzplakalo tříměsíční mimino a čtyřletý by trval na tom, že už nevydrží a musí hned čůrat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. uff, ja osobne si napriklad neviem predstavit, preco by som sa trepala do restiky sama s 3 malymi detmi, to je co za masochizmus? :-D

   Vymazat
  2. Pominu-li, že stejně jako osoba nade mnou nechápu, proč bych sama chodila s třemi dětmi do restaurace, pak imaginární řešení imaginární situace by bylo: Tříměsíční mimino budu mít asi v šátku (nějak jsem nás do té restaurace musela dostat), takže bych celou skupinu zvedla, ujistila personál, že se vrátíme a odešla směr záchod. Čtyřletý by se šel vyčurat, s dvouletým bych se domluvila a tříměsíční bych buď nakojila nebo přebalila. Mimochodem u dvouletých dětí docela funguje odsměrování pozornosti na někoho jiného, takže je možné, že dvouletý by zapomněl řvát a šel mi pomoci přebalit nejmenší dítě už klidně.

   Vymazat
  3. Tak například bych v té restauraci mohla mít s muzem sraz, ale on ještě nedorazil. Mimino v satku není, protože už jsme tam 20 minut, právě bylo přebaleno a nakrmeno a vzteka se protože má špatnou chvíli, nebo třeba chce do satku zpátky, ale uvázání chvíli trvá... Takze na jedne ruce nesu vřískající mimi, v zubech satek a kabelku, druhou rukou táhnu zmítajícího se vzteklého dvouleťáka, který je úplně na hadry, protoze potřebuje spát, čeká se jenom na stále nepřítomného tatínka, aby ho vzal do satku. A takto ověšena vedu skupinku k záchodkum. Asi je to moje charakterová vada, ale v tu chvíli mi prostě příliš tečou nervy, nez abych vysvetlovala a argumentovala a vymyslela pro všechny strany přijatelná řešení. Pokud vám ne, tak to vás vazne obdivuji, ale moje hlava prostě v takové situaci chladná nezůstává. A tak řvu... Deti se tím učí, že ani dospělí se vzdycky neovládají. A co, nejsme roboti...

   Vymazat
  4. ...můžu vám říct, co bych udělala já tak jak se znám...asi bych zařvala jako tygr lidi nelidi, vrazila bych mu špagety a odkráčela na záchod se uklidnit se zbytkem smečky...no a řvoucí jednotka by nás nejspíš následovala, ale to bych už měla dva nebo tři nádechy a výdechy za sebou a byla schopná s ním promluvit...mámjednoho tříletého syna a takových situací znám spoustu...povaha jsem výbušná, takže už padla i ta facka(žádná pořádná, jen takové lepnutí) v situacích, kdy byly překročeny meze (když vás někdo kopne tak, že se vám zatmí, tak ani moc nepřemýšlíte) Nicméně když k výbuchu dojde, tak se mu vždycky omluvím a situaci vysvětlím...většinou se vše vrátí do rovnováhy dost rychle. co cítím jako největší drama, když začnu jednat pod tlakem okolí...přesně to, že lidi čekají co uděláte s tím řvoucím spratkem, který do vás ještě tluče pěstičkama...chce to sílu ustát si svou autoritu a nenechat si ji nabourat od ostatních, protože to pak ničí důvěru dítěte, které cítí, že se necháte tak lehce ovlivnit. takže všem ženám, které to dokážou gratuluji a těším se, že to taky jednou zvládnu : ))

   Vymazat
 6. Nezlobte se, ale nemůžu příliš souhlasi s článkem. Rozhodně nejsem zastánce facek a moje dítě nikdy facku nedostalo. Ale takto jste vlastně dítěti ustoupila a ono si vydupalo to, co chtělo.
  Předpokládám, že si dítě řízek "objednalo". A když ho nedostalo, stropilo obrovskou scénu, že ho nechce. Ano, vy jste si ho odtáhla ven a rozumě si s ním promluvila a více méně došla k nějakému kompromisu, ale podle mě má teď dítě pocit, že podobným chováním vždy dosáhne svého nebo alespoň nápravy. Osobně bych mu řekla, že kdyby bývalo netropilo scénu, mohli jsme se nějak domluvit, ale když se chová takto, nemůžu pro něj nic udělat. Asi by následovala další scéna, ale nechala jsem svoje dětit "vyvztekat" na různých místech a některé záchvaty trvaly i desítky minut. Ale obě děti brzy zjistily, že tímhle ničeho nezmůžou. A propos, jsme sice největšími důvěrníky svých dětí, ale také bychom měli být jejich autoritami. Na to se dost zapomíná v dnešních výchovách a děti mají s úctou k autoritám problém (potvrdí každý učitel ZŠ).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní, vy opravdu považujete za lepší možnost to, že dítě necháte desítky minut řvát jen proto, aby "nedosáhlo svého", než to, že se s ním rozumně domluvíte na nějakém kompromisu?

   Vymazat
 7. hezký den ... pokud při výchově tříletého dítěte uplatňujete formu diskuze, nechápu, proč jste s ním nevykomunikovala, jaké jídlo si chce dát ...? jeho vzek jste zavinila vy sama a ještě máte dojem, jak "pedagogicky" jste situaci zvládla ... nezvládla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Pokud chtělo dítko špagety, neměla jste mu objednávat řízek. Pokud si objednalo řízek, mělo jíst řízek, nebo nic. Je vaše chyba, že k tomu záchvatu vůbec došlo. Vztek má dítě umět zvládat samo - nikdo za něj nebude v dospělosti tyto situace řešit.

   Vymazat
  2. 1. října sa niekto vyslovil domnienku, že "Předpokládám, že si dítě řízek "objednalo". 2. října autorka článku vyvrátila domnienku "Neobjednalo." A 3. října načakane zakotvil niekto, kto má jasnú domnienku, že dieťa si řízek objednalo, alebo matka to s dieťaťom nevydiskutovala. Ja si napríklad predstavujem, že im to v reštaurácií doniesli omylom, takže za situáciu vlastne nemôže ani jeden z nich. Každopádne každá naša domnienka je komická pokiaľ sa nespýtame autorky, čo sa vlastne stalo, a akékoľvek vyvodzovanie záverov z našich domnienok je ešte komickejšie. Ono to čaro diskusie sa napríklad uplatňuje v tom, že sa človek najprv pýta, ak nevie, až potom komentuje. A čo sa týka názoru, že vztek má dieťa zvládať samo, lebo nikto to zaňho v budúcnosti riešiť nebude: predstavujem si len takú jednoduchú situáciu, keď dieťa sa vráti z prvého dňa zo školy s tým, že má na domácu úlohu napísať A a nemá tušenia ako sa to robí. Slečna Lenka by asi situáciu bravúrne zvládla so slovami: "A to ťa to mám akože naučiť ja? To máš predsa zvládať samo, nikto za teba v dospelosti Ačka písať nebude!" Ľudia tak strašne radi zabúdajú na to, že naučiť treba deti nie len počítať, ale aj rozumieť svojim emóciám, že to nie je niečo, s čím človek príde na svet, alebo sa to rozrieši tým, že dieťa povyrastie o 10 centimetrov. Autorka sa s dieťaťom pokojne a láskavo porozprávala o tom, čo cíti, a som si istá, že čo najinteligentnejšie rozriešila problém tak, aby boli všetci spokojný a nikomu nebolo nadŕžané. A pritom mu proste mohla dať jednu po hlave, nech nereve. TO mi rozhodne nepríde ako nezvládnutá situácia.

   Vymazat
 8. Já bych mu tu facku dala. Kult dítěte musí skončit!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Nestačím se divit těm komentářům. Veroniko, vyřešila jste situaci dle mého skvěle. K tématu autorita, ono je velký rozdíl být autorita, protože si člověka vážím a má můj respekt (osobnost, co dokáže atd.) a být autorita ze strachu....viz učitelé (sama jsem učila) a problém vidím spíš v těch učitelích než dětech...a teď jsem píchla do vosího hnízda:))) přeci tím, že se s dítětem domlouvám na řešení, učím dítě situace řešit samostatně, pokud dítěti dám facku, naučím ho, že když se mu něco nebude líbit, dá facku dál, to pro mě není cesta......

  OdpovědětVymazat
 10. No, jak to tady tak čtu, někteří dospělí by potřebovali facku!! Dítě není hračka na hraní ani váš majetek, ani nikdo na kom byste si měli vybíjet svou zlost. Když vám se něco nelíbí, tak vás váš manžel, přítel nebo ségra taky nafackujou? Myslím si,že situaci řešit fackama umí každej blbec, ale ukázat charakter, umí málo kdo. Jak si vás pak má dítě vážit? Nechápu tenhle přístup k těm malým tvorečkům.

  OdpovědětVymazat
 11. Je zasadny rozdiel medzi respektujucou a liberalnou vychovou. Toto je priklad respektujucej, ktora, pokial je naozaj zvladnuta, vedie deti k respektu a spolupraci (na rozdeil od autoritarskeho - prestan vrieskat, lebo ti jednu struhnem, comu to asi tak dieta nauci?). Liberralna vychova na dieta kasle a necha ho robit, co sa mu zachce, z lenivosti alebo zo strachu. Ta je podla mna pricinou vsetkych tych nezvladnutelnych spratkov, ktorych dnes vidime - dieta, ktoremu rodic nikdy nepovie nie, nikdy ho neusmerni a vychovava ho, akoby nebolo lepsieho nad neho. Tento clanok je priklad respektu - chapem ta, beriem tvboje pocity, podme to nejak riesit. To pre tych, co tento clanok odsudzuju. Autorke - krasne dakujem! Nech vam to stale ide tak dobre:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Ono je to docela těžké pořád dokola vysvětlovat, že nechat děti rozhodovat o věcech, které zvládnou, a zároveň jim dát hranice, ve kterých se můžou pohybovat, aby neublížili sobě nebo někomu jinému, není anarchie. A že to naopak vede k zodpovědnějšímu chování.
   Ale já to nevzdávám :-)

   Vymazat
  2. Je to příšerně těžké a mnohdy mnohem těžší, než to vypadá pak napsané, ale i já věřím, že se mi to jednou vrátí! :-)

   Vymazat
 12. ...skvěle zvládnuté. Z lidí, co neumí nic jiného, než máchat rukama, si nic nedělejte. Max.můžeme litovat jejich děti.

  OdpovědětVymazat
 13. Nechápu, proč jste se na začátku dítěte nezeptala, co chce jíst? Jak by bylo vám, kdyby vám někdo objednal řízek a vy byste měla ráda a chtěla špagety? Já bych byla naštvaná i jako dospělá. Tohle je podle mě první chyba, proč ta situace vůbec vznikla. Když už jste to s prominutím "pokazila", tak jste měla uznat svojí chybu a dát jí ty špagety a bylo by zcela po problému.
  Mohla jste z toho vytěžit mnohem víc, naučit je, že někdy může člověk ustoupit, uznat chybu a napravit jí. Že když udělají chybu, tak jí mají napravit. A že se dá i domluvit výměna. NEbo jste mohla jídlo přiobjednat a řízek vzít s sebou a snědly byste ho později. Nevím proč z toho hned musel vzniknout konflikt.

  Jinak domluvit se s dítětem na tom, to opravdu není tak světoborné, ale tak asi to lidi potřebujou slyšet, někteří.
  Mám tři děti také a samozřejmě, že domluva je na prvním místě před konfliktem. Jinak díkybohu byly moje děti vždycky natolik rozumné, že takovou situaci jsem řešila opravdu jen tak dvakrát třikrát v životě a většinou jsem je vzala bokem do klidu a tam se bud uklidnily nebo se muselo počkat. Někdy stačí upravit podmínky a není potřeba nic řešit.
  Vrátilo se mi to mnohokrát, že od brzkého věku sami byly ochotné někomu nabídnout ze svého. půjčit hračku, tím vždycky stoupala jejich obliba a obecně jsou v kolektivech oblíbené, společenské a přátelské. Ani já s nimi nemám konflikty a to jde syn ted do puberty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy vůbec nevíte, jak tahle situace vznikla, ale automaticky z toho usuzujete, že chyba byla na straně matky?

   Vymazat
  2. Vy vůbec nevíte, jak tahle situace vznikla, ale automaticky z toho usuzujete, že chyba byla na straně matky?

   Vymazat
 14. Paní Hurdová, proč nevysvětlíte, jak ta situace vznikla a necháváte diskutující spekulovat? Mě také zajímá proč dítě dostalo řízek, když si ho neobjednalo.
  Bez znalosti toho, jak spor vznikl, nelze podle mě objektivně zhodnotit způsob, jakým jste ho vyřešila.

  OdpovědětVymazat
 15. Udělejte si čas na přečtení mých krátkých svědectví, které vám mohou být užitečné.
  Ahoj
  Jmenuji se Vira. Chci se podělit o toto krátké svědectví s dobrými lidmi tohoto světa. Mohlo by vám být užitečné tak či onak. Tohle je můj příběh.
  Můj manžel si myslí, že polygamie není špatná, byl zaneprázdněn, že viděl další dívku za uplynulý rok a řekla jsem mu, že musí zastavit, ale můj manžel řekl, že je do ní zamilovaný a také mluvil o tom, že je spolu s ní navždy. Můj manžel mě miluje i děti tak dlouho, dokud se s touto paní nezajímá, můj manžel litoval, že se dostal do tohoto vztahu s dámou na prvním místě, ale není ochoten se s ní rozloučit a pokud se zlomí S ní, nebude tam žádný jiný vztah, včetně mé ženy a jeho dětí. Jednoho dne, když jsem procházel internetem hledáním práce, jsem viděl několik příkladů, jak tento duchovní otec pomohl lidem se svým problémem s vztahy.
  Jeden z nich řekl, že mu pomohl uzdravit nemoc, druhá řekla, že pomohl jí otěhotnět po 11 letech bezdětnosti a viděla jsem další dáma, která říkala, že jí pomohl zachránit manželství a dostat dobrou práci, nechal E-mail pád tohoto velkého otce.
  Rozhodl jsem se to zkusit a já jsem ho kontaktoval na jeho e-mailu: dregbosolutioncenter@gmail.com tento velký otec mi řekl, že můj manžel byl pod kouzlem dámy. Ale on bude schopen zlomit kouzlo.
  Jak jsme se modlili a pracovali, aby můj potlačil, můj manžel skončil vztah s dívkou do 48 hodin a on se vrátil ke mně a omluvil se za každou věc, kterou udělal, a požádal o odpuštění.
  Přátelé zůstávají tichi, protože říkají, že "problém sdílený je problém, který je částečně vyřešen" Ale říkám problém sdílený s tímto velkým otcem, protože je problém trvalého řešení ", protože někdo jako tento otec má řešení všech vašich problémů, Bez ohledu na problém je, kontaktujte jej na jeho soukromém e-mailu: dregbosolutioncenter@gmail.com
  Teď žiju šťastně se svým manželem a dvěma krásnými dětmi a otec mi také řekl, že bych ho mohl také kontaktovat pro řešení v jednom z následujících problémů v případě:
  (1) chcete, aby vaše ex zpět.
  (2) Vždy máte noční můry.
  (3) Povýšení ve vaší kanceláři
  (4) Chcete dítě?
  (5) Chcete být bohatí.
  (6) chtějí udržet svého manžela, aby byl jen tvůj navždy.
  (7) potřebujete finanční pomoc.
  8) Chtěli byste mít pod kontrolou vaše manželství
  9) Budete přitahováni k lidem
  10) Absence dětí
  11) mít manžela / WIFE
  12) vyléčit pro jakoukoli nemoc.
  Kontaktujte babe dnes a budete rádi, že jste to udělal. E-mail: dregbosolutioncenter@gmail.com
  DÍKY ZA VÁŠ ČAS...

  OdpovědětVymazat
 16. Jmenuji se Jaci, nedokážu to vysvětlit, ale musím sdílet svou radost a štěstí se světem, nevím, jak mi baba EGBO pomohla vrátit mému manžela. Byl jsem frustrovaný za poslední dva roky, když mé dvě děti žily bez mého manžela, který překvapivě odešel domů s dívkou. Jednoho věrného dne přijela můj přítel a já jsem jí vyprávěla o situaci, v níž jsem v posledních dvou letech, pak mi řekla o Dr. Egbo, že je velmi silný člověk, zpočátku jsem jí nikdy nechtěl věřit, protože jsem strávil hodně na různých místech, ale přesvědčila mě, abych to zkusila, takže nemám na výběr, protože opravdu potřebuju můj manžel zpátky. Takže jsme kontaktovali Dr. Egba, který mi řekl, co jsem potřeboval, což jsem pochyboval. Největší radostí ve mně dnes je, že doktor Egbo byl schopen vrátit mému manžela zpátky ke mně a nyní žijeme šťastně jako nikdy předtím. Díky vám můj krásný otec.
  prosím, pokud máte jakýkoliv druh problému, doporučuji vám, abyste ho kontaktovali na jeho soukromém e-mailu dregbosolutioncenter@gmail.com. díky moc, pane, toto je jediný způsob, jak tě mohu ocenit a budu vždycky o tobě říkat světu, děkuji vám, pane.
  on také zmínil o jiných problémech, které je schopen řešit lidem obecně jako např.
  (1) Pokud chcete, aby vaše ex zpět
  (2) pokud máte vždy špatné sny.
  (3) Chcete být povýšeni ve své kanceláři.
  (4) Chcete, aby ženy / muži běhali po vás.
  (5) Pokud chcete dítě.
  (6) Chcete být bohatí pro vaše podnikání
  (7) Chcete, aby byl váš manžel / manželka vázán
  navždy tvoje.
  (8) Pokud potřebujete finanční pomoc.
  (9) Bylinná péče
  (10) Pokud nemůžete uspokojit svou ženu
  sexuální touha nebo
  nízká chyba akce.
  (11) jestliže vaše menstruace odmítají přijet
  den v něm
  předpokládat nebo přetečení.
  (12) pokud vaše práce odmítá platit vám, lidé
  díky vám ETC. prosím kontaktujte Babu za pomoc na adrese dregbosolutioncenter@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 17. Potřebujete úvěr ve velmi nízké sazbě 2%? poskytujeme úvěr na bydlení, podnikatelský úvěr jakýkoli druh úvěru Zajímá se, kontaktujte nás emailem: arnoidweman@gmail.com pro více informací

  OdpovědětVymazat
 18. Potřebujete naléhavé peníze? Můžeme pomoci! Máte problémy nebo máte problémy? Tímto způsobem vám dáváme příležitost rozvíjet nový vývoj. Jako bohatá osoba cítím povinnost pomáhat lidem, kteří se jim snaží dát šanci. Každý si zaslouží druhou šanci, a protože vláda selže, budou muset pocházet od ostatních. Žádná částka není příliš pro nás a splatnost, kterou určíme vzájemnou dohodou. Žádné překvapení, žádné další náklady, ale pouze dohodnuté částky a nic jiného. Nečekejte a nezapomeňte na tento příspěvek. Zadejte částku, kterou chcete požádat, a my vás budeme kontaktovat se všemi možnostmi. kontaktujte nás dnes na garciajsacramento@gmail.com Potřebujete naléhavé peníze? Můžeme pomoci!

  OdpovědětVymazat
 19. Cítím se tak znovu požehnaný v mém sňatku poté, co doktor OGODO přivedl zpět svého manžela, který se se mnou odloučil po dobu 6 měsíců. Am GABRIELA podle jména. Dokonce i když mají ústa po celém těle, nestačí bych poděkovat doktorovi OGODOVI za jeho pomoc v mém životě. Můj manžel se se mnou oddělil po dobu 6 měsíců a byl bez bolesti a bolesti. Takže jsem hledala pomoc všude, ale nic nevyřešilo, dokud jsem se s doktorem OGODO nepotvrdil, který jsem kontaktoval online. Vysvětlil jsem mu svou situaci a on slíbil, že se můj manžel vrátí ke mně do 24 až 48 hodin, pokud mi srdce pořád bít pro něj. Věřila jsem v něho a on mi připravil kouzlo a můj manžel mi říkal přesně, když řekl doktor OGODO. Prosil a řekl, že mě potřebuje zpátky a teď už 9 let znovu žijeme šťastně. Každý, kdo tam četl článek, který potřebuje pomoc, by se měl obrátit na něj ... E-mail. Doktor OGODO prostřednictvím společnosti ogodomikespells@gmail.com pro více informací
  Pokud jste někde procházeli některou z těchto činností
  problémy uvedené níže je také perfektní
  (1) Chcete, aby váš bývalý zpátky?
  (2) Máte vždy špatné sny?
  (3) Chcete být ve vaší kanceláři povýšeni?
  (4) Chcete, aby ženy / muži běhali po vás?
  (5) Chcete dítě?
  (6) Chcete být bohatí?
  (7) Chcete, aby byl váš manžel / manželka vázán
  navždy tvoje?
  (8) Potřebujete finanční pomoc?
  (9) Byl jste scammed a chcete
  obnovit ztracené peníze?
  Pokud potřebujete nebo chcete nějaké informace o lásce nebo
  kouzla peněz, můžete tento problém vyřešit
  dnes v chrámu Spell Of Solution ...
  Jak mít šťastnější manželství, aniž byste čekali na změnu svého manžela

  OdpovědětVymazat
 20. SVĚDECTVÍ:

  Jmenuji se Safina jsem z Los Angeles, jsem zde, abych svědčil o skvělé práci velkého kouzelníka, který mi pomohl se všemi svými problémy dnes jsem šťastný kvůli němu, všechno začalo v roce 2002, kdy jsem byl ženatý s mužem Johanem Smithem UK, mě po 15 letech manželství unavuje a není žádné dítě a věci jsou pro nás těžké, finančně jsme nebyli v pořádku a můj manžel se snaží o rozvod, jen aby mě žil sám a tvářil se životu, modlil jsem se k Bohu abych ho vrátil, až do roku 2016, kdy jsem se seznámil s přítelem, který mě odkázal na doktorku Odii kouzelnou kolečku, která jí pomáhala s vlastními problémy, povzbudila jsem mé vlastní a kontaktovala ho, první věc, kterou řekl, bylo, že mé problémy jsou u konce od kontaktovali ho za pomoc. Věřím mu a zeptám se ho, co mám dělat dál, řekl mi, co mám dělat, a poté řekl, že se můj manžel vrátí ke mně, aby mě prosil o kolena za 24 hodin, to bylo po 10 letech rozvodu, překvapivě po jeho práci, můj manžel přišel prosit na kolenou, naléhavě ho přijal a informoval o tom Dr. Odii, řekl, že pro mě bude hodit Money Spell, aby moje rodina byla finančně zvýhodněná a pracoval jsem s ním po 48 hodinách všude jít lidé milují mě a mé podnikání se pohybuje dopředu za to nejlepší, teď jsem šťastná a ráda informovala svět, že je to nejsilnější člověk, se kterým jsem se setkal kdekoliv na světě, že má řešení jakéhokoliv problému, který máš, on není peníze vědomí, že pomůže a počkat, dokud jste v pořádku před očekáváním jeho ocenění, takže moji bratři a sestra, pokud jste v jakékoli situaci a potřebují pomoc i poradenství, měli byste kontaktovat Dr. Odii dnes a vaše problémy vyřešeny. Zde je jeho email: odiasolutioncenter@gmail.com a jeho číslo Whatsapp: +2349065101630 a Viber číslo: +27638836445. pro vás, kteří potřebují pomoc, a pro ty, kteří mi chtějí za mnou děkovat za dobrou práci.

  OdpovědětVymazat
 21. moje jméno je sláva, Slyším, abych svědčil o tom, jak jsem se vrátil na svého manžela, že jsme se oženili více než 9 let a dostali jsme dvě děti. věc s námi probíhala dobře a jsme vždy šťastní. až se jednoho dne můj manžel začal chovat tak, jak jsem nedokázal pochopit, byl jsem velmi zmatený tím, jak se ke mně a dětem choval. později ten měsíc se už vůbec nevrátil domů a on mi zavolal, že chce rozvod, zeptal jsem se ho, co jsem udělal špatně, abych si od něj zasloužil, všechno, co říkal, je, že chce rozvod, že mě nenávidí nechci mě vidět znovu v jeho životě, byl jsem šílený a také frustrovaný nevím, co dělat, byl jsem nemocný více než 2 týdny kvůli rozvodu. Miluji ho tolik, že je pro mě všechno bez něj, můj život je neúplný. Řekla jsem své sestře a ona mi řekla, abych kontaktoval kouzelník, nikdy jsem nevěřil ve všechno kouzlo, které to bylo. Jen bych chtěl zkusit, jestli něco z ní vyplyne. dala mi jeden africký kontakt s africkými a požádala mě, abych se s ním spojil za návrat svého manžela ke mně, byl jsem velmi potlačen poté, co jsem kontaktoval baba, on mi odpověděl a začali jsme mluvit, podél linie, baba mi řekla že můj manžel byl vzat jinou ženou, že ona kouzlo na mého manžela z Brazílie, to je důvod, proč mě nenávidí a také chtějí, abychom se rozvedli. pak mi řekl, že musí vyloučit kouzlo na mého manžela, které ho přiměje, aby se vrátil ke mně a k dětem, opravdu to odnesl kouzlo a po 1 týdnu mi zavolal můj manžel a on mi řekl, že bych měl odpustit on se začal ospravedlňovat po telefonu a říkal, že mě stále miluje, že neví, co se s ním stalo, což ho přimělo, aby opustil mě a děti.
  to je způsob, jakým se opět setkáváme, a moje rodina je dnes dnes šťastná. moc děkuji MR EGBO za to, co jste udělali pro mě, že bych dnes nebyl nic, pokud ne pro vaše skvělé kouzlo. chci, aby jste se všemi svými přáteli, kteří procházejí všemi těmito druhy lásky, probouzejí svého manžela, manželky nebo bývalého přítele a přítelkyni, aby kontaktovali dregbosolutioncenter@gmail.com. a uvidíte, že váš problém bude vyřešen bez prodlení. on se specializuje na řešení dalších problémů, včetně následujících, jak mi zmínil.
  (1) Pokud chcete, aby vaše ex zpět.
  (2) pokud máte vždy špatné sny.
  (3) Chcete být povýšeni ve své kanceláři.
  (4) Chcete, aby ženy / muži běhali po vás.
  (5) Pokud chcete dítě.
  (6) Pokud potřebujete finanční pomoc.
  (7) Pokud chcete léčit HIV AIDS
  kontaktujte jej nyní pro okamžité řešení vašeho
  problémy na adrese dregbosolutioncenter@gmail.com
  Děkuji

  OdpovědětVymazat
 22. Četl jsem několik svědectví o lásce kouzelníka Dr. Isikolo o tom, jak pomohl spoustě lidí, aby vrátili své ex milovníky do 48 hodin. S pozdravem jsem si jen myslel, jestli to bylo skutečné a kdyby tento muž mohl opravdu pomoci vrátit mého milence koho tak moc miluji. Rozhodl jsem se ho kontaktovat, protože mám moc rád svého přítele a my jsme byli odděleni po pár měsíců, že jsem mu opravdu hodně zapomněl, snažil jsem se všechny ostatní prostředky, abych ho zpátky, ale nemohl. Kontaktoval jsem DR LOVE a on mi řekl že se můj ex se vrátí ke mně v příštích 48 hodinách, doktor Isikolo ho propustil, aby věděl, jak moc jsem ho miloval a chtěl. A otevřel oči, aby ukázal, jak moc jsme spolu sdíleli. Můj ex je nyní zpátky ke mně. Jak píšu toto svědectví právě teď jsem nejšťastnější dívka na zemi a já a můj přítel žijeme šťastný život a naše láska je nyní silnější než jak to bylo ještě předtím rozchod. Všem děkuji Dr. Isikolo za nadměrnou práci, kterou mi udělal, když mi pomohl dostat se zpět se svým bývalým přítelem. Rád bych ztratil adresu Dr. Isikolo a doufám, že uvidíte toto svědectví a kontaktujete ho, pokud máte milenec, který opravdu chcete tak špatně, jeho pošta: isikolosolutionhome@gmail.com a jeho přímý kontakt s Whatsapp nebo Viber +2348133261196.

  OdpovědětVymazat
 23. Jsem venku, abych tuto dobrou zprávu urychlil celý svět o tom, jak jsem dostal mého bývalého manžela zpět. Byla jsem oddělena od svého manžela na průchod 6 let a nebyla jsem spokojená, že jsem potřebovala svého manžela zpátky, protože život osamělosti byl pro mne a mé 3 děti tak strašný, že jsem hledal nějaké možné kouzelnické kolečko, které by mohlo přinést mého manžela, a pak jsem narazil na Dr. Isikolo, viděl jsem komentář o Dr. Isikolo, jak přináší milovníky spolu s kouzelníkem Kontaktoval jsem ho a on mě vedl. Požádal jsem o řešení, začal lék na mé kouzlo, požádal o nějaké informace, které jsem mu poslal a také mi řekl, že musíme koupit nějaké věci pro kouzlo, aby mi pracovaly prospěšné a které jsem cítil peníze pro něj po 48 hodinách mi zavolal můj manžel a začal mě bagovat za odpuštění za všechno, co se stalo, jsem tak šťastná právě teď, když jsme zpátky jako jedna rodina pro každého, kdo může potřebovat pomoc velkého kouzelníka, kterého můžete kontaktovat: isikolosolutionhome@gmail.com. volání nebo Whatsapp nebo Viber ho na +2348133261196

  OdpovědětVymazat
 24. E-mail Dr. Isikolo za opravdové kouzlo lásky: isikolosolutionhome@gmail.com. volání nebo Whatsapp nebo Viber ho na +2348133261196

  Ahoj diváci, Jmenuji se Iva Štefan Jsem velmi šťastný, že sdílet toto svědectví ***, byl jsem zraněn a srdce rozbité, když můj manžel opustil mne s našimi dvěma dětmi, byl jsem zmatený a nevěděl jsem, co dělat, miloval jsem tolik jsem se snažil, abych ho přivedl zpátky, ale bez úspěchu, v jeden věrný den, když jsem přišel z práce, setkal jsem se s mým přítelem, kterému vysvětlím svůj problém, a ona mi řekla o kouzelném kolečku nazvaném "Dr. Isikolo", která ji také otěhotněla, když hledala dítě, kontaktovala kouzelníkem prostřednictvím e-mailu, který mi dal, a kouzelník mi řekl, co mám dělat, a já jsem udělal přesně tak, jak mi bylo řečeno, abych můj manžel, který mě dlouho nezavolal, mě zavolal a začal se omlouvat za všechny špatné věci, které mi způsobil, a teď mě miloval víc než kdy předtím, bratři a sestry, když procházíš nějakou druh problému kontaktujte jej a já vám 100% záruku, že vyřeší vaše problémy. toto je jeho kontakty isikolosolutionhome@gmail.com. volání nebo Whatsapp nebo Viber ho na +2348133261196

  OdpovědětVymazat
 25. To je mé svědectví o dobré práci Dr. Isikolo, kteří mi pomáhají .... Jsem Sofija Emerik. A je mi líto, že jsem to uvedl na síť, ale budu muset tímto světem špičkové kouzelník, který přivedl zpátky svého manžela, který mě nechal venku za poslední 3 roky, jsem se nakonec setkal s tímto mužem na blogu vysílání jednoho z nich je klient pro pomoc , vysvětlil jsem mu všechno a vyprávěl mi o kouzelníku, o kterém se dozvěděl, a on mi dal e-mailovou adresu, abych napsal kouzelníkovi, aby mi řekl mým problémům. Za pouhé 2 dny se můj manžel vrátil ke mně. Jen chci vám poděkovat tomuto pravdivému a upřímnému kouzelníkovi, pane, všechno, co jste řekli, se stalo a děkuji vám, pane. Prosím, řekněte každému, kdo hledá nějaké řešení problému, rád bych se laskavě poradil s tímto kouzelníkem, je skutečný, je mocný a to, co kouzelník říká, je to, co se stane, protože všechno, co kouzelník řekl stalo se mi. Můžete jej laskavě kontaktovat na: jeho e-mailová adresa je isikolosolutionhome@gmail.com. volání nebo Whatsapp nebo Viber ho na +2348133261196.

  OdpovědětVymazat
 26. Mým účelem dnes je sdílet tento článek se světem o tom, jak mi doktor Isikolo pomohl dostat zpět svého přítele, který se se mnou rozloučil před 4 měsíci. Snažil jsem se, abych mohl vidět důvody se mnou, abychom mohli pokračovat v našem vztahu, ale on mě popřel. Děkuji Bohu za to, že mi pomohl pomoct jít do internetu, prohledal jsem to správně a viděl jsem různé recenze doktora Adodu a já jsem trval na tom, že jsem to zkusil tím, že bys ho kontaktoval prostřednictvím aplikace, která je na (+2348133261196). Dal mi důvod znovu žít a připravil kouzlo a řekl mi, že se můj Ex-přítel vrátí ke mně do 48 hodin. Můžete mi věřit, můj EX-přítel se vrátil ke mně a naše svatba bude držet brzy. Kontaktujte jej teď! pokud potřebujete nějakou pomoc. E-mail: isikolosolutionhome@gmail.com. volání nebo Whatsapp nebo Viber ho na +2348133261196
    a dělá hodně kouzel. Ještě jednou chci říci, že jsem velmi potěšen za vaši pomoc.

  OdpovědětVymazat
 27. NÁVŠTEVA Dr. Isikolo PRO VAŠE ŘEŠENÍ VE WEBOVÉ STRÁNCE (drisikolosolutionhome.webnode.com)

  Moje jména jsou sophy Chci svedčit o velkém kouzelném kolečku zvaném Dr. Isikolo, můj manžel a já jsem se oženil již 5 let Nemáme dítě a doktor nám řekl, že nemohu porodit, protože moje lůna má byl poškozen kvůli špatným předpisům na léky to mě tak znepokojovalo a můj manžel nebyl šťastný a tak se rozhodl, že se oženit s jinou holkou a rozvede mě Byl jsem tak smutný Řekl jsem svému příteli o tom, že mi řekla o silném kouzeláři jí dala mi jeho e-mailovou adresu a nikdy jsem tomu nevěřila, že i když jsem se jen rozhodla, že mu to zkusí a on mi řekl, že to bude trvat 24 hodin, aby můj manžel zpátky ke mně a budu otěhotnět pochybovat o něm 3. den můj manžel vrátil se ke mně a plakal, řekl, že nechce rozvod už 3 týdny poté, co lékař potvrdil, že jsem těhotná. může vám také pomoci s kontaktováním na adrese isikolosolutionhome@gmail.com
  Webové stránky: drisikolosolutionhome.webnode.com
  WhatsApp +2348133261196
  můžete ho také kontaktovat, pokud potřebujete pomoc v následujícím setkání: (1) ztratit svou ztracenou lásku
  (2) Potřebujete-li finanční pomoc nazývanou bohatý za 3 dny? 2Herbalová péče (3) Nemoci, viry a nemoc (4) závazné kouzlo a další problémy, které s vámi ohrožují Váš život Kontaktujte jej dnes: isikolosolutionhome@gmail.com můžete také kontaktovat Dr. Isikolo prostřednictvím svého mobilního telefonu nebo ho přidat na to, co je napsáno +2348133261196 je testován a důvěryhodný, že budu navždy vděčný Dr. Isikolo.

  OdpovědětVymazat
 28. To je mé svědectví o dobré práci Dr. Isikolo, kteří mi pomáhají. Jsem Barbara Ogarová. A je mi líto, že jsem to uvedl na síť, ale budu muset tímhle špičkovým kouzelníkem světa, který přivedl zpět svého manžela, který mě zanechal za uplynulé 2 roky, nakonec jsem se s tímto člověkem setkal na blogu vysílaném jedním z klientů pro pomoc , vysvětlil jsem mu všechno a vyprávěl mi o kouzelníku, o kterém se dozvěděl, a on mi dal e-mailovou adresu, abych napsal kouzelníkovi, aby mi řekl mým problémům. Za pouhé 2 dny se můj manžel vrátil ke mně. Jen chci vám poděkovat tomuto pravdivému a upřímnému kouzelníkovi, pane, všechno, co jste řekli, se stalo a děkuji vám, pane. Prosím, řekněte každému, kdo hledá nějaké řešení problému, rád bych se laskavě poradil s tímto kouzelníkem, je skutečný, je mocný a to, co kouzelník říká, je to, co se stane, protože všechno, co kouzelník řekl stalo se mi. Můžete jej laskavě kontaktovat na své e-mailové adrese isikolosolutionhome@gmail.com. volání nebo Whatsapp nebo Viber ho na +2348133261196

  OdpovědětVymazat
 29. O MŮJ ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH

  Jmenuji se Hellen Koger, jsem z Skotska, chci se podělit o skvělé zprávy o mém životě všem a těm, kteří potřebují pomoc i v jejich životě. Po dobu 6 let trpím, můj manžel mě opustil a šel dál vzít jinou ženu jen proto, že jeho rodina mě nemiluje, také proto, že jsem mu nedokázala dát dítě, byla jsem v slzách po dobu 6 let trpí, protože když se můj manžel rozvedl, hledal jsem kouzelník, který mi pomohl on-line setkali se tolik kouzelníků, ze mě všechny shromáždili, aniž mi pomohli, ale 14. května 2018 jsem viděl místo ženy online, která sdílí dobrou práci kouzelníka s názvem Dr. Odia, musím odvahu kontaktovat ho, když jsem ho kontaktoval, řekl mi, že můj problém byl vyřešen, protože jsem se s ním spojil, po jeho kouzelném odlévání mi řekl, že se můj manžel vrátí ke mně za necelých 24 hodin, což mi se stalo překvapivě, Řekla mi, že můj manžel říkáme, abych se mi omluvila. ihned poté, co mi to všechno řekl, můj manžel mi zavolal telefonem a začal mě prosit, abych ho přijal zpět po 6 letech rozvedení. dnes sděluji tuto zprávu, protože chci, aby svět věděl o něm a jeho dobré práci. Jsem také velmi ráda, že jsem těhotná teď po svém těhotenském kouzlení a pro ty z vás, kteří potřebují nějaký druh pomoci, problém s penězi, problém s penězi, pojmenujte ji, rád kontaktujete Dr Odia dnes a máte problém vyřešen tady jsou jeho kontaktní údaje Email: odiasolutioncenter@gmail.com, pro WhatsApp a Viber chat: +27638836445

  OdpovědětVymazat
 30. Dobrý den mé jméno je Kristina Oren. Chci se podělit s celým světem o tom, jak Dr. Dr Isikolo, hlavní kněz ISIKOLO SPELL TEMPLE, mi pomohl sjednotit své manželství. Prošla jsem hrubé a těžké časy, protože můj manžel mě nechal za druhou ženu a úplně mě ignoroval s dětmi. Chcete-li snížit dlouhý příběh, po dvou letech rozpadu s mým manželem bez telefonních hovorů nebo e-mailových zpráv. Byl jsem tak frustrovaný, protože jsem kontaktoval tolik jiných kouzelníků bez výsledků. když jsem četl o jeho webových stránkách na drisikolosolutionhome.webnode.com, tak jsem se rozhodl kontaktovat jej za pomoc. k mému největšímu překvapení, za pouhých 24 hodin později mi zavolal manžel a začal prosit o odpuštění. Jsem teď šťastná žena s krásnou holčičkou. Všem díky Dr. Isikolo. Můžete kontaktovat Dr. Isikolo přímo na jeho e-mailu: isikolosolutionhome@gmail.com. zavolejte nebo co jej na telefonu +2348133261196 nebo Viber +2347082727576.

  OdpovědětVymazat
 31. TESTIMONIE ZÁVAŽNÉHO KUSTRA
  Jmenuji se Anna Philip. Toto je svědectvím velkého kouzelníka DR "IMOSE", který mi pomohl vrátit můj milostný život zpět. V den, kdy mě můj manžel opustil, se zdálo, že věci jsou ponuré a atmosféra byla těžká. Všechno se zdálo bledé, a tak jsem se rozhodl hledat pomoc v kouzelných kolečkách, které mají schopnost vrátit mému bývalému manžela zpět. Jak jsem předpokládal, šel jsem na internet a jak jste viděli i při hledání spolehlivého kouzelného seskupení, viděl jsem spoustu svědectví, které kouzelníky provádí při ozdravení bývalých manželů a milovaných. Vedl jsem víru v DR IMOSE, kontaktoval jsem ho a poté, co mu vysvětlil věci, přijal, aby čelil výzvám na zemi. Byl skvěle skvělý. Můj bývalý manžel se ke mně vrátil s větší péčí a náklonností. Proto bych rád využil této příležitosti, aby mu vzdal hold za svou nesobeckou službu mé situaci. Chvályhodný, prokázal velkou odvahu, že se pokouší nalézt řešení pro prakticky jakýkoli daný problém. Kontaktujte jeho e-mail: imosesolutiontemple@gmail.com. volání nebo Whatsapp ho na +1-619-830-4690

  OdpovědětVymazat
 32. TESTIMONIE ZÁVAŽNÉHO KUSTRA
  Jmenuji se Mcdowell Shabis. Toto je svědectvím velkého kouzelníka DR "IMOSE", který mi pomohl vrátit můj milostný život zpět. V den, kdy mě můj manžel opustil, se zdálo, že věci jsou ponuré a atmosféra byla těžká. Všechno se zdálo bledé, a tak jsem se rozhodl hledat pomoc v kouzelných kolečkách, které mají schopnost vrátit mému bývalému manžela zpět. Jak jsem předpokládal, šel jsem na internet a jak jste viděli i při hledání spolehlivého kouzelného seskupení, viděl jsem spoustu svědectví, které kouzelníky provádí při ozdravení bývalých manželů a milovaných. Vedl jsem víru v DR IMOSE, kontaktoval jsem ho a poté, co mu vysvětlil věci, přijal, aby čelil výzvám na zemi. Byl skvěle skvělý. Můj bývalý manžel se ke mně vrátil s větší péčí a náklonností. Proto bych rád využil této příležitosti, aby mu vzdal hold za svou nesobeckou službu mé situaci. Chvályhodný, prokázal velkou odvahu, že se pokouší nalézt řešení pro prakticky jakýkoli daný problém. Kontaktujte jeho e-mail: imosesolutiontemple@gmail.com. volání nebo Whatsapp ho na +1-(619)-830-4690

  OdpovědětVymazat
 33. Many people have wrote articles of how they were helped by a spell caster but I am very grateful to this very great spell caster who brought my ex husband back to me. This testimony is a true story and my name is Ana Redzematovic. When i came in contact with this man was also through a testimony written about him and i have also encountered many testimonies about how he has been helping others with their life. To get back with an ex is one of the most inner most feeling many people would love to experience especially as those memories with our ex always cloud our mind when someone else does some of those things our ex used to do. I was a single parent for almost 6 years and though my ex husband was far away from my kids i still wish someday he will return back to me. This spell doctor i encountered known as DR ISIKOLO helped me with my wishes and i am happy to say that i am back with my ex husband and i am very happy sharing the testimony with everyone so that they too can meet this great doctor and solve their problems. I don't know what others might feel about getting their ex back in their life but i always know there is a blessing in disguise with just a single re-connection with an ex. If you want to successfully get back with your ex, contact this great spell caster at Email: isikolosolutionhome@gmail.com. or Whatsapp him on +2348133261196 and share an awesome testimony too just like me.

  OdpovědětVymazat
 34. Nikdo by se neměl zbavit pravomocí DR ISIKOLA, protože je ve svých pracích skvělý. Jmenuji se Alice Edgarová. Získat mého manžela zpět je to, co jsem očekával a nikdy si nedokázala představit. Já a můj manžel jsem byl ženatý čtyři roky a žijeme šťastně, ale najednou se úplně změnil a odvrátil se od mě a nikdy jsem nevěděl, co se děje, snažil jsem se ho zeptat, ale on mi odmítl říct, co problém je a jak čas pokračoval On hledal rozvod. Byl jsem tak strašný a zmatený a já jsem udělal vše, co bylo možné, aby ho dostal zpátky, ale bylo to všechno marné a myslela jsem si, že veškerá naděje byla ztracena a při hledání cesty ven mi řekl můj přítel, který měl podobný problém o velkém kouzelníkovi, který se jmenoval Dr. Isikolo a pomáhal jí vyřešit svůj problém. Nikdy jsem nevěřil v kouzelnictví v celém svém životě, protože jsem si nikdy nepomyslel, že to bude fungovat, ale snažil jsem se tomuto muži dát šanci a na své největší překvapení, udělal svou práci a přinesl pozitivní výsledek a já jsem se dokázal dostat můj manžel. Dokonce i po tom, co jeho kouzelník udělal svou práci, zjistil jsem, že se můj manžel tak mírně zamiloval se mnou jako dříve. Toto kouzelné odlévání není mytí mozků, ale on otevřel oči, aby viděl, jak moc ho miluji a potřebuji, a teď jsem šťastná Žena znovu a nevím, co mám dělat za toto Velké kouzelnické kolečko, a tak používám toto příležitost říct komukoliv, kdo má podobný problém, aby mu poslal e-mail na isikolosolutionhome@gmail.com. nebo WhatsApp ho na +2348133261196.

  OdpovědětVymazat
 35. Chci podělit o mé nádherné svědectví o tom, jak jsem se vrátil svého manžela z mého života zpět, chci říct lidem na světě, že je skutečné kouzlo kolečko online a je silné a pravé, Jmenuje se Baba Wale Wiseman, Pomáhal nedávno jsem se spojil se svým manželem, který mě odhodil. Když jsem se obrátil na Wisemana, dal mi kouzlo pro lásku a můj manžel, který říkal, že nemá s mnou nic společného, ​​mě znovu zavolal a začal mě prosit. Každému, kdo čte tento článek a potřebuje jakoukoli pomoc, může Wiseman také nabídnout jakoukoliv pomoc, jako je sjednocení manželství a vztahů, léčba všech typů nemocí, soudní případy, těhotenské kouzlo, jsme nyní velice spokojeni s naším. Wiseman ho uvědomuje, jak moc máme rádi a potřebujeme navzájem. Tento muž je opravdový a dobrý. Může vám také pomoci napravit váš zlomený vztah. Měl jsem svého manžela zpátky! Bylo to jako zázrak! Žádné manželské poradenství a děláme velmi dobře v našem milostném životě. Kontaktujte tohoto skvělého muže, pokud máte nějaký problém s trvalým řešením
  prostřednictvím e-mailu: babawalewiseman01@gmail.com
  WhatsApp: +2348129806153

  OdpovědětVymazat
 36. Jak mám svého manžela zpátky. Am Silvija Patrik jménem Nikdy jsem nevěřil v lásky kouzel nebo kouzel, dokud jsem se nesetkal s tímto kouzelníkem, když jsem šel navštívit můj přítel v Africe v letošním roce na obchodním summitu. Myslel jsem, že muž, který se jmenuje doktor Isikolo, je opravdu mocný a mohl by pomoct kouzlami, které by vám přinesly zpáteční, ztracené, špatné milovníky a magické peníze, kouzlo nebo kouzlo pro dobrou práci nebo štěstí. Jsem teď šťastná a živá svědectví, protože ten muž, kterého jsem chtěl vzít, mě nechal 5 týdnů před svatbou a můj život byl vzhůru nohama, protože náš vztah trvá 3 roky. Opravdu jsem ho miloval, ale jeho matka byla proti nám a neměl dobrou placenou práci. Takže když jsem se setkal s tímto kouzelníkem, řekla jsem mu, co se stalo, a vysvětlil mu situaci věcí. Zpočátku jsem byl nerozhodný, skeptický a pochybný, ale jen jsem to vyzkoušel. A za dva dny, kdy jsem se vrátil do Německa, mi přítel (nyní manžel) mě sám zavolal a přišel ke mně, že se omlouvám, že všechno bylo urovnané se svou matkou a rodinou a dostal nový pracovní pohovor, abychom se mohli oženit. Nevěřil jsem tomu, protože doktor Isikolo se jen zeptal na mé jméno a jméno mého přítele a všechno, co jsem chtěl, aby to udělal. No, teď jsme šťastně ženatí a očekáváme naše malé dítě a můj manžel také dostal novou práci a náš život se stal mnohem lepší. Jeho email je: isikolosolutionhome@gmail.com nebo Whatsapp ho na +2348133261196

  OdpovědětVymazat
 37. Nikdy jsem nevěděl, že lidé mají stále sílu a dělají věci takhle. Jsem Klara Tomi z Německa. můj manžel opustil mě a moje dítě před dalším rokem, od té doby můj život byl naplněn bolesti, zármutkem a traumatem, protože to byla moje první láska a my jsme spolu po léta a nemohli si představit můj život bez něj . Viděl jsem několik svědectví o skvělém kouzeláři DR Isikolo a o tom, jak pomáhá lidem po celém světě, že v několika dnech může vrátit milence, nejdřív jsem se to zasmál a řekl mi, že mě to nezajímá, ale kvůli lásce, kterou mám můj muž jsem se poradil s velikým kouzelníkem a po dvou dnech mě moje největší překvapení můj manžel poprvé zavolal po třech letech, že mi chybí a že je to tak líto, že jsem prošel všemi věcmi, chce mě zpátky, budeme spolu trávit svůj život a slibujeme, že nikdy neopustím mě a mé dítě znovu. Pořád nemůžu uvěřit svým oči, protože je to velmi neuvěřitelné, je to příliš dobré, než aby to byla pravda. Jediné, co mohu říci, je, že vám děkuji DR Isikolo za to, že jsem přivedl svého manžela ke mně, mému dítěti a komukoli, kdo by potřeboval pomoc tohoto skvělého kouzelníka, dovolte mi, abych mu upustil svou poštu zde isikolosolutionhome@gmail.com. nebo Co ho napiš na +2348133261196. kontaktujte jej a vyřešte své emocionální nebo manželské problémy.

  OdpovědětVymazat
 38. Nepředstavitelné a neuvěřitelné. Tohle je Martina Petar, mám dobrou zprávu, kterou se podělím s celým světem. Potřebujete svého bývalého manžela nebo milence naléhavě? Chci vám říci, že se nemusíte bát, protože mám dobrou zprávu pro ty, kteří se s touto situací potýkají nebo podobní, protože vždy existuje naděje a řešení všech problémů. K dispozici je skvělé kouzelnické kolo nazvané DR Isikolo, které dokáže opravdu řešit všechny vaše problémy. Získat svého milence zpět je to, co si nedokážu představit, ale když jsem ztratil Mike, potřeboval jsem pomoc a někde se obrátit špatně, ale můj bratranec mi vyprávěl o tomto kouzelníku, který jí také pomohl na internetu. Myslel jsem, že to nebude fungovat, ale jen jsem se snažil dát tomuto muži šanci a objednal jsem LOVE SPELL. O dva dny později zazvonil telefon. Mike byl znovu jeho staré já a chtěl se vrátit ke mně! Ne jen se vraťte, je to opravdu zázračné a kouzelník ho otevřel, aby věděl, kolik mě miluje a potřebuje. Toto kouzelné odlévání není vymývání mozků, ale on otevřel oči, aby věděl, kolik lásky musíme společně sdílet. Doporučuji každému, kdo je v mé staré situaci, aby ho vyzkoušel, protože vám pomůže a udělá věci tak, jak by měly být. Máte-li nějaký problém nebo podobný problém, kontaktujte ho prosím na jeho emailu: isikolosolutionhome@gmail.com. nebo Whatsapp ho na +2348133261196 Děkuji vám DR Isikolo ve skutečnosti jste zázračná a mohou vaše bohové někdy odměnit za vaše dobré skutky

  OdpovědětVymazat
 39. Jmenuji se Marija Dino. Jedná se o velmi radostný den mého života kvůli pomoci, kterou mi doktor Isikolo poskytl tím, že mi pomohl získat svého bývalého manžela zpět svým kouzlem a láskou. byl jsem ženatý 6 let a bylo to tak hrozné, protože můj manžel opravdu podváděl a hledal rozvod, ale když jsem narazil na Dr. Isikolo email na internetu o tom, jak pomáhá tolika lidem, aby jim dostali zpět a pomohli upevňovat vztahy. a přimět lidi, aby byli šťastní ve svém vztahu. vysvětlil jsem mu svou situaci a pak jsem hledal jeho pomoc, ale k mé největší překvapení mi řekl, že mi pomůže s mým případem a tady teď slaví, protože se můj manžel zcela změnil za dobro. Vždycky chtěl být u mne a nemůžu dělat nic bez mého daru. opravdu se těším svému sňatku, což je velká oslava. budu pokračovat v svědectví na internetu, protože doktor Isikolo je skutečně skutečné kouzelník. POTŘEBUJETE POMOCI KONTAKTUJTE DOPORUČUJÍCÍHO DOCTORU TEĎ PŘIDAT EMAIL: isikolosolutionhome@gmail.com nebo WhatsApp jej na +2348133261196. On je jediná odpověď na váš problém a ve vaší rodině se budete cítit šťastní. jeho prostřednictvím webu sedí: http: drisikolosolutionhome.webnode.com

  OdpovědětVymazat
 40. Jak jsem dostal mého bývalého manžela zpět.

  Budu věčně zadlužen velkému doktorovi Ocoloseovi za to, že jsem opravil své rozbité manželství poté, co mě manžel opustil mě za svou milenku po dobu 6 měsíců. Nikdy jsem nevěřil kouzlům, dokud mě můj kamarád nepředstavil. Zpočátku jsem o něm byl skeptický, protože jsem slyšel hodně o falešných kouzelných kolečkách, ale za mnou pochyboval, protože jsem zoufale chtěl vrátit mého manžela zpět a já jsem udělal podle toho, co mi nařídil. Teď se můj manžel vrátí do jednoho týdne od kontaktu s ním. Žiju šťastně s manželem po 6 měsících rozvodu a nebudou si odpočívat, dokud nebude znám po celém světě. On také se specializuje na kouzla peníze, loterie kouzla, kouzla nemoc E.T.C. Spojte se s doktorem Ocolose nyní na jeho emailu: ocolosehelp@gmail.com
  Nebo WhatsApp +2348101599658

  OdpovědětVymazat
 41. Hi Views,
  Jedná se o speciální doporučení velkého kouzelného času svého času, které musím přiznat kvůli jeho tvorbě po celém světě. On je tak dobrý a dychtivý ke své práci, že když říká, že je hotový, stačí jen vzít jeho slovo okamžitě. Dělá vše, co chcete, podle toho, jak chcete, aby se to udělalo, a dokáže to dokonale dobře do vašeho úžasu.
  Obnovil spoustu zlomených domů, dává jim klid po celý život, může přinést vaši bývalou zpět tak daleko, jak to budete chtít, udělal to pro mě a stále to dělá a dělal to pro mnoho lidí na světě.
  Pokud máte nějaký problém týkající se vašeho manželského vztahu, můžete ho rychle kontaktovat níže uvedenými podrobnostmi
  Email: chubygreat@gmail.com nebo whatsapp / call
  Číslo: 2348165965904
  Můžete ho kontaktovat kvůli nouzové situaci ... ... Jmenuje se Chuby D Great

  OdpovědětVymazat

Kdo je Krkavčí matka?

Moje fotka

Vždycky jsem byla ve spoustě věcí "ta divná". 
Narozdíl od svého 15letého já se za to dnes už nestydím.

Mám víc dětí než rukou. Gréta, Marián a Janek se jmenují.
Ty děti, ne ruce.

Když děti spí, píšu blog a FB Krkavčí matka.
A protože jsou všichni tři dobří spáči po mamince, napsala jsem po nocích ještě

Miluju les, nohy v teple a mého muže Honzu, který na mě čeká v nebi.
Děsí mě pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.

A že jsem žena opravdická a nevirtuální se můžete přesvědčit na mých besedách. Těším se na viděnou!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...