úterý 10. února 2015

Jablečný čokoládový koláč

Všichni tři lidé, co čtou tenhle blog, si myslí, že jsem v jídle svatá. Mimochodem, mám vás všechny tři moc ráda. 

Tak abyste věděli (maminko, sestřičko a náhodný čtenáři), svatá jsem tak napůl. Až mi budou stavět sochu na Karlově mostě po polosvatořečení, tak jim prosím řekněte, ať to vezmou od pasu dolů. Mám mnohem hezčí nohy než obličej. Teda když si je oholím, což se tak dvakrát třikrát do roka může i stát.


Ježiš, dneska odbíhám fakt moc. I na sebe. Takže zpátky k tématu, které netuším, jaké vlastně bylo. Panebože, proč všechny foodblogerky dokážou psát souvisle o tom, jak mají rády čokoládu, a já to nesvedu?


No a mezitím, co si budu číst, co jsem to vlastně napsala a chtěla sdělit za moudra, můžete se pustit do pečení tohohle koláče se spoustou jablek, mandlí a čokolády.

Těsto
180g celozrnné mouky
60g másla
1 vejce
1 lžíce kalaa
1 lžička prášku do pečiva
6 lžic mléka

Náplň

100g kvalitní čokolády (měla jsem myslím se 70% kakaa)
3 jablka
10 lžic smetany na šlehání
1 vejce
50g mandlí (hranolky)

1) Z ingrediencí na těsto jsem si uhnětla ... chvilka překvapení ... těsto. To jsem natlačila do formy vyložené pečicím papírem.

2) Jablka jsem si olopala, nastrouhala (sekám je v mixéru na smoothie, je to otázka 15 vteřin) a smíchala v míse s vejcem a mandlemi.
3) Čokoládu jsem na mírném plameni rozpustila ve smetaně a vzniklou směs přilila k jablkům.
4) Vzniklou náplň jsem nalila na těsto a dala péct na 35 min na 180 stupňů.

1 komentář :

  1. Právě kvůli tomu odbíhání se radši dívám na recepty na blozích než jen na stránkách o receptech. Má to svůj příběh, má to duši, dokážu se líp vcítit do toho vaření a to se mi líbí. Jinak děkuji za super recept, doma už jsem vyzkoušela a všem jablečný koláč chutnal.

    OdpovědětSmazat

Kdo je Veronika Hurdová?

Kdo je Veronika Hurdová?
Vždycky jsem byla ve spoustě věcí "ta divná". Na rozdíl od svého 15letého já se za to dnes už nestydím. Mám víc dětí než rukou. Gréta, Marián a Janek se jmenují. Ty děti, ne ruce. Když děti spí, píšu blog Krkavčí matka. A protože jsou všichni tři dobří spáči po mamince, napsala jsem po nocích ještě 13 knížek pro dospěláky i pro děti. Miluju les, nohy v teple a mého muže Honzu, který na mě čeká v nebi. Děsí mě pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...