úterý 24. února 2015

Cuketové muffiny

K Vánocům jsem dostala od Honzíkovy maminky tyhle krásné mističky. Původně byly myšlené asi na paštiku, ale tu neumím. Nebo spíš nevím, jestli ji neumím. Nebo nevím, jestli ji umím?

Sakryš, tohle mi nikdy nešlo. Češtinu a její dvojitý zápor musel vymýšlet psychopat. Vůbec se nedivím, že je v Čechách tolik negativismu. A alkoholismu. A depresí. Bůh ví, co to ještě všechno způsobuje?


Zpátky k mističkám. Takhle to přes ty muffiny vůbec není vidět (protože jsem všechny plácala přes prsty, abych je odehnala a mohla udělat aspoň jednu chatrnou fotku mobilem), ale na dně mají nakreslená taková legrační vkusná černobílá zvířátka. No nic, vyfotím vám to někdy příště.


Dětem se taky moc líbí. Kdyby ale chudák tchýně věděla, co s nimi ti malí raraši provádějí, dala by mi plastové. Létající talíře hadr.


PS: V pátek se zúčastním kurzu tvůrčího psaní. Očekávejte tedy výrazné zlepšení kvality blog postů. Druhou variantou je, že se lektoři kurzu ze mě zhroutí, sežerou své bloky a vypíchají si oči ostře ořezanou tužkou číslo tři, aby nemuseli ty mé bláboly už víckrát číst.

Děcka, kdybych si tak pamatovala, na kolik je to kousků. 12? Nevím. Ale snad vás to neodradí.

1/2 cukety

1 vejce
1 a 1/3 hrnku špaldové mouky
1 lžička prdopeče
1/3 hrnku třtinového cukru
1/3 hrnku mléka
1/3 hrnku oleje
3 lzice kakaa
50g strouhané čokolády (přes 60% kakaa)
1/2 lžičky skořice

1) Cuketu jsem oloupala a nastrouhala najemno.

2) V míse jsem smíchala suché ingredience a poté přidala všechny mokré.
3) Naplnila jsem muffinové košíčky a dala péct na 25 minut do předehřáté trouby na 180 stupňů.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Kdo je Veronika Hurdová?

Kdo je Veronika Hurdová?
Vždycky jsem byla ve spoustě věcí "ta divná". Na rozdíl od svého 15letého já se za to dnes už nestydím. Mám víc dětí než rukou. Gréta, Marián a Janek se jmenují. Ty děti, ne ruce. Když děti spí, píšu blog Krkavčí matka. A protože jsou všichni tři dobří spáči po mamince, napsala jsem po nocích ještě 13 knížek pro dospěláky i pro děti. Miluju les, nohy v teple a mého muže Honzu, který na mě čeká v nebi. Děsí mě pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...