pátek 30. ledna 2015

Zabijte vegany!

Na Facebooku jsem v poslední době zaznamenala pár narážek na vegany. Ve stručnosti se tam psalo, že je to banda fantasmagorických agilních šílenců, kteří musí všem zvěstovat svou pravdu.


Pokud v tom máte maglajs, kdo je vlastně vegetarián, vegan a vitarián, nevěšte hlavu. Je to vlastně jedno. 

Vegan nejí nic živočišného (narozdíl od vegetariána, který může třeba vejce a máslo), ale může si jídlo vařit (narozdíl od vitariána, který nesní nic co prošlou vyšší teplotou než 42 stupňů Celsia). Tak, a už to víte.


Je fakt, že každý den chodím do práce kolem baráku, na kterém je nasprejovaný nápis  "Vegan Power", aniž bych tedy věděla, co to má znamenat nebo kdo to tam napsal. Asi nějaký vegan?

Já teda nejsem ani vegan, ani žádný jiný -án. Jenom se tak často stravuju, protože to sedí s tím, jak jídlo vnímám. Myslím si, že jíst tak, aby z toho tělo mělo radost a cítilo se dobře, není o tom fanaticky držet nějakou dietu nebo přísná stravovací pravidla, ale řídit se pár pravidly.


1) Minimalizovat polotovary a jíst co nejvíc základních, potravinářským průmyslem neupravených, potravin.

2) Nepřežírat se.
3) Mít z jídla radost a udělat si na něj čas.


Nic víc, nic míň. 
Kdyby se tím řídil každý, tak budeme za chvíli všichni vypadat jako Brad v Klubu rváčů (jako teda bez té krve a cigára v puse).

Já jsem strašlivý amatér, ale kdybyste chtěli nějakého odborníka, který to umí říct mnohem líp, koukněte na blog téhle paní (a nenechte se odradit jejím legračním jménem, je fakt dobrá).


Takže milí vegani! I když nejsem jednou z vás, tak vám fandím. Myslím, že o jídle se musí mluvit, aby z toho nebyl další civilizační zabiják a neužrali jsme se k smrti. 

5 komentářů :

 1. Dobrý den, narazila jsem na vas blog nahodou a moc se mi libi, mam sedmi mesicni dcerku a je to fajn odreagovani ;-) nicmene soucasna modni vlna veganstvi / raw food / "etickeho zivotniho stylu" mi neni moc sympaticka. Ac sama mam zeleninova jidla moc rada, nevim proc bych se mela ochudit o kvalitni a dobre udelane maso ve sve strave...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tímhle nemůžu nesouhlasit :-) Proti kvalitnímu a dobře připravenému masu nemám nejmenší výhrady. Přeju ať Vám dcerka roste jako z vody s masem i bez něj :-)

   Smazat
  2. Hmm, co například proto?
   https://youtu.be/yXz2ly6huUM

   Smazat
  3. Hmm, co například proto?
   https://youtu.be/yXz2ly6huUM

   Smazat
  4. Protože nějkaý blb vydává videa kdoví odkud za videa z ČR?

   Smazat

Kdo je Veronika Hurdová?

Kdo je Veronika Hurdová?
Vždycky jsem byla ve spoustě věcí "ta divná". Na rozdíl od svého 15letého já se za to dnes už nestydím. Mám víc dětí než rukou. Gréta, Marián a Janek se jmenují. Ty děti, ne ruce. Když děti spí, píšu blog Krkavčí matka. A protože jsou všichni tři dobří spáči po mamince, napsala jsem po nocích ještě 13 knížek pro dospěláky i pro děti. Miluju les, nohy v teple a mého muže Honzu, který na mě čeká v nebi. Děsí mě pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...