úterý 13. ledna 2015

Řepové burgery

Tenhle recept mi tu leží už dlouho, protože je tak dlouhý, že se mi to vůbec nechtělo psát. Je trochu pracnější, ale jestli se chcete třeba blýsknout s občerstvením na party a ohromit masožravce, tak se ten čas u plotny vyplatí.

Já samozřejmě žádné masožravce ani vegetariány na party neohromovala, protože moje největší party je, když se dostanu do postele před 11h. Dávám tomu tak 15, maximálně 20 let a budu zase pařit jako zamlada. Už to úplně vidím, jak na mě teenageři pokřikují: Hej, vykopávko, vrať se do hrobu! 

Naštěstí už budu napůl hluchá, takže mi to bude jedno.
Burger
1 červená řepa
1 mrkev
1 hrnek červené čočky
1 hrnek kukuřičné strouhanky 
1 vejce
Sůl
Pepř

zakysaná smetana

citrónová šťáva
rukola

1) Čočku a řepu (vcelku, oloupanou) jsem si zvlášť uvařila doměkka.

2) Řepu jsem si nastrouhala, smíchala s čočkou, strouhankou, najemno nastrouhanou mrkví, vejcem, solí a pepřem.
3) Z hmoty jsem tvořila placky a osmažila na oleji. Placek mi vyšlo trochu víc než housek, ale snědly se téměř okamžitě jako bramboráky.
4) Placky jsem vložila do rozříznutých, na oleji na řezu osmahnutých housek a dozdobila rukolou a zakysanou smetanou s trochou citrónové šťávy.

Burgerové bulky

Inspirace zde

3,5 hrnku hladké mouky
3 lžičky cukru
7g sušeného droždí
1 hrnek teplé vody
1/3 hrnku oleje
Lžižka soli
1 vejce
Sezamová semínka na ozdobení

1) Droždí jsem si promíchala s teplou vodou, přidala cukr a olej a nechala 5 minut odstát.

2) Poté jsem přidala mouku, vejce a sůl a uhnětla hladké těsto. Nemělo by se lepit, ale stále se musí nechat táhnout (je to podobná konzistence jako třeb na buchty).
3) Z těsta jsem udělala 12 kuliček, zasypala sezamem a přikryté nechala nakynout ještě 10 minut.
4) Poté jsem je pekla na 200 stupňů zhruba 30 minut (ale radši je kontrolujte - výsledek by měl mít přibližně barvu jako na obrázku).

2 komentáře :

  1. Taky delam...pridavam do nich jeste rimsky kmin a masozravci se cpou horem dolem ;-) jeste mam variantu dyne+fazole a taky dobry.

    OdpovědětSmazat
  2. tak mi pošli recept, já ho vyzkouším, vyfotím, odcituju tě tu a budeš rázem strašně slavná :-)

    OdpovědětSmazat

Kdo je Veronika Hurdová?

Kdo je Veronika Hurdová?
Vždycky jsem byla ve spoustě věcí "ta divná". Na rozdíl od svého 15letého já se za to dnes už nestydím. Mám víc dětí než rukou. Gréta, Marián a Janek se jmenují. Ty děti, ne ruce. Když děti spí, píšu blog Krkavčí matka. A protože jsou všichni tři dobří spáči po mamince, napsala jsem po nocích ještě 13 knížek pro dospěláky i pro děti. Miluju les, nohy v teple a mého muže Honzu, který na mě čeká v nebi. Děsí mě pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...