neděle 28. prosince 2014

Jak připravit domácnost na návštěvu batolete

Jsou svátky. Z rozhlasu hlásí, že je to čas klidu, pohody, rozjímání a setkávání s bližními. Přemýšlím, jestli se nad tím oxymorónem někdo někdy doopravdy zamyslel. Asi ne. Nebo minimálně neměl mezi svými bližními nikoho s tlupou batolat.

Návštěva bližních s dětmi v domácnosti, kde se malé děti běžně nevyskytují, se může snadno proměnit v horor pro obě strany. Zajímavé je, že děti většinou vyjdou bez úhony a naopak z celé taškařice a legračně kvíkajících a pobíhajících dospělých mají náramnou srandu.


Ať už jste z jedné nebo druhé strany fronty, určitě se vám budou hodit tipy na to, jak připravit dům na návštěvu malých tvorů.

1) Nakreslete po délce celého bytu na zeď čáru ve výši 1,20 m. Nad tuto čáru umístěte všechny předměty, které jsou vám milé.

Pokud se chystám na návštěvu k vám já se svými malými obříky, nakreslete čáru ještě o dalších 30 cm výše.


2) Odstraňte z dosahu psí žrádlo.

Pokud se chystám na návštěvu k vám já se svými malými otesánky, odstraňte z dosahu raději i psa.

3) Zavřete víka od záchodu.

Nevím proč, ale všechny, opravdu všechny děti nesmírně vzrušuje, když si můžou ráchat ruce po lokty v hajzlu.

4) Zašpuntujte odpady.

Z mne neznámého důvodu děti baví strkat zubní kartáčky do bidetu. Bude to nějak souviset s tím mácháním v hajzlu, ale nepřišla jsem ještě na to jak.

5) Vypojte všechny elektrické spotřebiče.

Nebo je nechte zapojené a můžete si pak s dítky zahrát roztomilou hru "Poznej, co jsem zapnulo, dřív, než ti vytopím koupelnu nebo spálím byt na popel".

6) Zavažte uzly na záclonách tak, aby jejich konce dosahovaly max. k čáře, kterou jste již nakreslili na zeď v kroku 1.

Jestli chcete záclony vyprat, pak je můžete nechat být. Tedy pokud se smíříte s tím, že vám je milá robátka sundají i s gárnyží.

7) Pečlivě zvažte, zda na stůl umístit atrapy jídla v podobě umělohmotného ovoce nebo skleněných bonbónů.


8) Sundejte všechny ubrusy.


9) Nesnažte se rodinu s dítětem poctít obědem servírovaným v pravém porcelánu a vínem v křišťálových sklenicích. Zabráníte tak infarktovým stavům ubohých rodičů, kteří si v zoufalém záchvatu zachytávat všechny padající talíře krotí svou ratolest, jež se rozhodla právě dnes vyjevit svůj hudební talent hrou příbory o sváteční servis.

Plastové jednorázové nádobí je úplně fajn. Fakticky. I na Vánoce.

10) Přelepte všechny šuplíky a komody s dvířky izolepou tak, aby šly otevřít jen za pomoci nůžek.

Hasičských nůžek na plech samozřejmě.

11) Schovejte všechny nůžky.

Včetně hasičských nůžek na plech. Samozřejmě.

12) Obložte schody matracemi, ručníky a dekami tak, aby se po nich hladce sklouzlo dětské tělíčko. 

V místě pravděpodobného dopadu malého kaskadéra umístěte soustavu papírových krabic o rozměrech minimálně 3x3 metry.

13) Ukryjte všechny permanentní popisovače CD a razítka, ačkoli nepředpokládám, že by se ve vašé bezdtné domácnosti razítka vyskytovala. Pokud již musíte mít popisovače po ruce, umístěte je rozhodně do jiné místnosti, než se nachází bílá kožená pohovka.


14) Před příchodem návštěvy se zabarikádujte v komoře a dělejte, že tam nejste, dokud neodejdou.

3 komentáře :

  1. Bod číslo 3!! Tak ten je trefný!!! :)

    OdpovědětSmazat
  2. Bod číslo 3!! Tak ten je trefný!!! :)

    OdpovědětSmazat
  3. Takže to není jen u nás, body 3 a 4! :D Minulý týden jsem si všimla, jak můj dvouletý andílek snaživě drhne hubici vysavače svým zubním kartáčkem, tak jsem ho instruovala, ať si ten kartáček pak umyje, než ho bude opět strkat do pusy. Nečekaně ochotně odcupital do koupelny, za chvíli byl zpátky a přes zmíněný kartáček zašišlal: "A chem chi ho umyl v 'achodě, tam bya voda!"

    OdpovědětSmazat

Kdo je Krkavčí matka?

Moje fotka
Vždycky jsem byla ve spoustě věcí "ta divná". Narozdíl od svého 15letého já se za to dnes už nestydím. Mám víc dětí než rukou. Gréta, Marián a Janek se jmenují. Ty děti, ne ruce. Když děti spí, píšu blog Krkavčí matka. A protože jsou všichni tři dobří spáči po mamince, napsala jsem po nocích ještě 12 KNÍŽEK pro dospěláky i pro děti. Miluju les, nohy v teple a mého muže Honzu, který na mě čeká v nebi. Děsí mě pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...