neděle 21. prosince 2014

Jak přežít mužovu nemoc

Venku zima, že by psa nevyhnal. 

Z tohoto prostého lidového rčení jsem po letech praxe maminkování a mimískování jednoduchou logikou odvodila, že matka má horší postavení než zvíře. Ven prostě musí. V jakémkoli počasí. Tedy pokud nezvážíme variantu, že by některý půl den zůstala s dětmi doma. Ani léta praxe mi totiž nedala návod, jak strávit šest hodin v kuse s dětmi doma, aniž by to nemělo důsledky v podobě zdemolovaného bytu, matky, nebo aspoň jejího sebevědomí.


Naštěstí jsou tu ještě zploditelé, kteří mají sem tam příležitost zazářit a předvést se jako skvělí otcové, kteří zvládnou část venčení vykrýt.


V zimě je nicméně potřeba počítat s tím, že aspoň jeden člen posádky si z výpravy přinese kromě trojobalu z bláta a přimrzlé nudle i nemoc.


Na nemoc dětí jsem si už docela zvykla. Prostě jen v noci místo pětkrát vstávám patnáctkrát a neustále dětem vyhrožuju odsávačkou, kterou stejně nikdy nepoužiju, protože se mi nechce vytahovat vysavač.

Pokud ale onemocní muž, je to katastrofa, před kterou bledne i rudá záře nad Moskvou. Tuším, že v tom nejsem sama, a proto přináším exkluzivní tipy pro všech osm čtenářů svého blogu (ano, počítám i svou matku), jak si s rýmičkou vaší drahé polovičky poradit.


1) Neptejte se, proč byste mu měla podávat ovladač od televize, když na něj z postele dosáhne. Prostě mu jej podejte.


2) Nechte ho (doma) běhat jen v ponožkách a nedostatečně dlouhém tričku. Je přece nemocný, tak si může nosit, co chce.


3) Pokud bude chtít nakrájet řízek na kostičky, udělejte to. A nakrájejte mu i bramborovou kaši, jestli si to bude přát.


4) Nezpochybňujte, jak je možné, že vydržel do rána pařit hru na počítači, zatímco teď není schopný odnést po sobě hrníček do dřezu.


5) Kupte mu ultra mega soft kapesníčky, protože ultra soft jsou na jeho podrážděnou pokožku příliš hrubé.


6) Když už budete kupovat kapesníčky, kupte jich asi tak 5x víc, než si myslíte, protože muž potřebuje na každý smrk nový kapesník (aby je pak mohl zanechat na VELKÉ hromádce a vy jste viděla, jak MOC je nemocný).


7) Nedělejte ošklivé nebo tázavé obličeje, když ho načapete, jak se snaží s vysavačem a odsavačkou vysát si nudle z nosu. Nevznášejte blbé argumenty, že přeci umí srmkat. Naopak ho pochvalte, že odsavačka konečně našla využití.


8) Ztlumte rádio, hlas, nebo hluk z nedaleké dálnice okamžitě a kdykoli jste o to požádána.


9) Pochvalte mu zimní čepici. A to i přesto, že ji nosí uvnitř bytu.


V textu byly použity imaginární rádoby vtipné situace a jakákoli podobnost s chováním mého nemocného muže je čistě náhodná. Protože on je za jakýchkoliv okolností můj úžasný superhrdina, který nefňuká a i když je nemocný, právě teď koupe děti, abych já si tu mohla psát.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Kdo je Veronika Hurdová?

Kdo je Veronika Hurdová?
Vždycky jsem byla ve spoustě věcí "ta divná". Na rozdíl od svého 15letého já se za to dnes už nestydím. Mám víc dětí než rukou. Gréta, Marián a Janek se jmenují. Ty děti, ne ruce. Když děti spí, píšu blog Krkavčí matka. A protože jsou všichni tři dobří spáči po mamince, napsala jsem po nocích ještě 13 knížek pro dospěláky i pro děti. Miluju les, nohy v teple a mého muže Honzu, který na mě čeká v nebi. Děsí mě pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...