neděle 16. listopadu 2014

Manifest maličkých

Předem tohoto textu bych zde ráda prohlásila, že nejsem maličká. Dokonce mám přesnou výšku průměrné české ženy. Měřím 167 cm. A když podvádím a při měření nenápadně nadzdvihnu paty, tak i 168.

Přesto si spousta lidí myslí, že jsem malá. Tipla bych si, že je to proto, že:


  • vdala jsem se do rodiny obrů, kde i nejmenšímu členovi tohoto klanu sahám maximálně po bradavky,
  • poté, co mě vyhodili z baletu, protože jsem byla přerostlá buclatá neohebná larva, dala jsem se na volejbal (a přestala růst).


Zdaleka si ale nemyslím, že pokud je člověk malý, má to v životě těžké.
Ba naopak. Za svůj mladý život jsem stihla vypozorovat spoustu oblastí, ve kterých je můj drobný vzrůst výhodný:1) Když se opijete do němoty, vždycky se najde nějaká dobrá duše, která si vás hodí na záda a z hospody odnese.


2) Můžete nakupovat oblečení v dětském oddělení, kde jsou ceny příznivější, protože výrobci předpokládají, že ještě vyrostete a příští  rok u nich znovu utratíte další peníze. Cha cha.


3) Máte spokojené manželství s obrem, protože když si něco povídá o svých 40 cm výš, většinou ho neslyšíte a jenom se mile usmíváte a kývete, nehledě na obsah.


4) Podejdete pod pánskou volejbalovou sítí, aniž byste se museli ohnout.


5) Když slídíte po schovaných dárcích na Vánoce, máte zůženou oblast hledání. Je totiž jasné, že budou někde nahoře, kam nedosáhnete.


6) Desetiletý synovec z rodiny obrů si myslí, že je vám 20 let, protože vás loni přerostl.


7) Při nakupování potravin výrazně ušetříte, protože na horní patra regálů v supermarketu prostě nedosáhnete, čímž se vám podstatně zúží výběr.


8) Všichni vám hádají menší váhu a vy je v tom můžete utvrzovat, i když to není pravda.


9) Soupeři na volejbale vás podceňují, protože jste vždycky menší než oni. Vy pak využijete momentu překvapení a rozsekáte je.


10) Nemáte problém sehnat oblečení ve výprodeji, protože XS vždycky zbyde.

11) Vejdete se do lodního sudu (historku o tom, jak jsem vyskakovala ze sudu jako půlnoční překvapení na rozlučce se svobodou svého muže, který si nepřál striptérku, si nechám na jindy).


12) Trenér na volejbale vám říká "maličká", což je roztomilé a vždycky vám to udělá radost, zvláště pokud se ten den cítíte tlustá a oteklá.


13) Často se nemusíte vůbec zvedat z gauče a řeknete jen: "Miláčku, mohl bys mi to prosím podat? Já tam nedosáhnu."


14) Můžete sdílet šatník se svou 2,5 letou dcerou, kterou jste si pořídila s obrem. Vždycky, když dlouho postrádám své tričko, jdu na jistotu do jejího šatníku. I přesto, že na svých svršcích nemám Hello Kitty, můj drahý muž se při třídění prádla řídí pouze kritériem velikosti oblečení, nikoli motivem potisku.


Proto až se mi zase někdo budete chtít smát nebo mě litovat pro můj "malý" vzrůst, vězte, že se v součtu mám určitě líp, než vy přerostlí :-P

Žádné komentáře :

Okomentovat

Kdo je Veronika Hurdová?

Kdo je Veronika Hurdová?
Vždycky jsem byla ve spoustě věcí "ta divná". Na rozdíl od svého 15letého já se za to dnes už nestydím. Mám víc dětí než rukou. Gréta, Marián a Janek se jmenují. Ty děti, ne ruce. Když děti spí, píšu blog Krkavčí matka. A protože jsou všichni tři dobří spáči po mamince, napsala jsem po nocích ještě 13 knížek pro dospěláky i pro děti. Miluju les, nohy v teple a mého muže Honzu, který na mě čeká v nebi. Děsí mě pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...