středa 29. října 2014

Granátové tartaletky

Málokdy dávám recept na blog ještě tentýž den, kdy jídlo připravím. U tohohle skvostu ale udělám výjimku a nacpu ho sem hned. 

Taky mám radost, že i když jsem improvizovala z hlavy bez jakékoli internetové inspirace, tak to zázračně vyšlo na konzistenci i na množství. Co si budeme povídat, ne všechny mé improvizace končí na blogu. Některé končí například v hajzlu. Doslova.


K narozkám jsem dostala formičky na tartaletky a po dvou pokusech vím, že se stanou mými oblíbenci, protože cokoli v nich upečené vypadá dokonale, i když je to úplná pitomost.


Mrazíci uhodili, všichni chytří specialisté na výživu hlásí, že se máme cpát vitamínem C. Tak se můžete rozhodnout, jestli si rozpůlit a začít oblizovat citrón, nebo si upéct tyhle tartaletky s granátovým jablíčkem. Popravdě - cena za kilogram obou vyjde teď cca nastejno.

na 5 tartaletek o průměru  10 cm


Těsto

200g celozrnné mouky
40 g třtinového cukru
1 vejce
60 g másla
1 lžíce prášku do pečiva

Krém

150 g bílého jogurtu
1/2 vanilkového pudinku
2 lžíce třtinového cukru
140 ml vody
100 g vyloupaného granátového jablka (cca 1/2 jablíčka, zbylou půlku jsem sežrala jen tak)

1) Ze všeho nejdřív jsem si vyloupala granátové jablko, bobulky zalila 140 ml horké vody a nechala stát.

2) V míse (já mám hnětací mixér, který to odedře za mě) jsem si utřela máslo, cukr a vejce, poté přisypala mouku promíchanou s práškem do pečiva a vytvořila těsto. Pokud se vám v mixéru trochu drolí, nevadí, v ruce se to hezky spojí.
3) Formičky jsem si vymazala máslem a těsto do nich natlačila prsty.
4) Na náplň jsem si v jogurtu rozmíchala pudink, poté přilila vodu z vylouhovaného granátového jablka, osladila 2 lžícemi cukru a za stálého míchání uvařila v hustý krém.
5) Krém jsem nalila do formiček, zasypala bobulemi granátového jablka a dala na 30 min péct na 175 st.

2 komentáře :

Kdo je Veronika Hurdová?

Kdo je Veronika Hurdová?
Vždycky jsem byla ve spoustě věcí "ta divná". Na rozdíl od svého 15letého já se za to dnes už nestydím. Mám víc dětí než rukou. Gréta, Marián a Janek se jmenují. Ty děti, ne ruce. Když děti spí, píšu blog Krkavčí matka. A protože jsou všichni tři dobří spáči po mamince, napsala jsem po nocích ještě 13 knížek pro dospěláky i pro děti. Miluju les, nohy v teple a mého muže Honzu, který na mě čeká v nebi. Děsí mě pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...