pátek 12. září 2014

Rebarborový koláč s pudinkem

Jsem úchyl na sladké. Mohla bych jíst cukr bagrovací lžící a zacucávat to jesenkou. Nicméně když už peču sladké, snažím se, aby to nebyla ultra prasárna. Mám ale jednu výjimku. Rebarborový koláč.Je už sice po sezóně, ale v Intersparu jsem objevila rebarboru. Asi z Číny či co. Ale co. Projednou nebudeme podporovat lokální producenty a zaprasíme dvojnásob. Aneb jak říkám při beachi. Když už zkazit dva balóny, tak ideálně v jedné výměně.

Těsto
250g hladké mouky
40g třtinového cukru
1 lžíce prášku do pečiva
80g změklého másla
1 vejce

Náplň
3 vrchovaté lžíce bílého jogurtu
1/2 vanilkového pudinku
3 lžíce cukru
2dl vody
1 vejce
Lžíce másla
0,5 kg rebarbory + hrst cukru

1) Rebarboru jsem si oloupala a nakrájela na kostky. Pokud je čerstvá a mladá, tak ji není potřeba loupat vůbec. Dala jsem si kostičky do mísy, zasypala hrstí cukru a promíchala.
2) V robotu jsem uhnětla těsto ze všech ingrediencí. Je trochu sypké, ale to nevadí. Vysypala jsem ho do pečícím papírem vyložené koláčové formy a rukou uhňácala do tenké placky, která se trochu po okrajích zvedá (stačí 2cm vysoký okraj).
3) Na náplň jsem si v jogurtu rozmíchala pudink a cukr, přilila vodu a pomalu přivedla k varu. Do horkého pudinku jsem přimíchala vejce a lžíci másla a nalila na připravené těsto.
4) Pudink jsem zasypala rebarborou a dala péct asi na 40 minut.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Kdo je Veronika Hurdová?

Kdo je Veronika Hurdová?
Vždycky jsem byla ve spoustě věcí "ta divná". Na rozdíl od svého 15letého já se za to dnes už nestydím. Mám víc dětí než rukou. Gréta, Marián a Janek se jmenují. Ty děti, ne ruce. Když děti spí, píšu blog Krkavčí matka. A protože jsou všichni tři dobří spáči po mamince, napsala jsem po nocích ještě 13 knížek pro dospěláky i pro děti. Miluju les, nohy v teple a mého muže Honzu, který na mě čeká v nebi. Děsí mě pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...