sobota 6. září 2014

Ostružinový burákový dort s mascarpone

Marjánek slavil první narozeniny a protože je to dítě naprosto všežravé a už pár měsíců hltá vše včetně kachny s knedlíkem nebo thajského curry, nebyl důvod mu dělat miminovský dort z piškotů, zakysané smetany a nakládaných mandarinek.Korpus
(na malou dortovou formu o průměru 18cm)
80g žitné mouky
50g buráků (nesolených)
40g třtinového cukru
1 vejce

Náplň
150g mascarpone
125g bílého jogurtu
2 lžíce medu
1 lžíce burákového másla
hrst ostružin + další na ozdobu

1) Z mouky, namletých burských oříšků, třitnového cukru a vajíčka jsem si smíchala těsto, které jsem natlačila do malé dortové formy vyložené pečícím papírem. Je potřeba ho vytlačit i do krajů (cca 3 cm vysoko), aby pak korpus držel náplň. Těsto jsem popíchala vidličkou a dala péct na 30 minut do předem vyhřáté trouby na 180 st.

2) Po upečení jsem dala korpus chladit. Korpus ještě trochu lehne, z trouby vytažený vypadá hodně nafouklý.

3) Na náplň jsem si rozmixovala všechny ingredience v růžový krém, rozetřela ho do korpusu, pokladla zbylými ostružinami a dala chladit.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Kdo je Veronika Hurdová?

Kdo je Veronika Hurdová?
Vždycky jsem byla ve spoustě věcí "ta divná". Na rozdíl od svého 15letého já se za to dnes už nestydím. Mám víc dětí než rukou. Gréta, Marián a Janek se jmenují. Ty děti, ne ruce. Když děti spí, píšu blog Krkavčí matka. A protože jsou všichni tři dobří spáči po mamince, napsala jsem po nocích ještě 13 knížek pro dospěláky i pro děti. Miluju les, nohy v teple a mého muže Honzu, který na mě čeká v nebi. Děsí mě pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...