neděle 10. srpna 2014

Překladový slovník batolete

Ve svých skoro 2,5 letech Grétka poměrně obstojně mluví. A to netrpím klasickým mateřským stihomamem, který za každým hekem a kvíkem dítěte vidí slovo.

Hlavou mi ale pořád vrtá, co si asi ona myslí o mně. Na moje zemanovské bonmoty většinou nereaguje moc smysluplně, pokud tedy vůbec. Za nějaký ten pátek, co jsme spolu, si dovolím dle výrazu v její nevinné dětské tváři hádat, co se jí v hlavičce asi tak odehrává.Jestli toho okamžitě nenecháš, tak uvidíš!
Co? Co? Mami, co uvidím! Že mě konečně vezmeš do aquacentra v Čestlicích!

Jsi normální?
No tak vzhledem k tomu, že ty jsi moje matka a o tomhle pánovi tvrdíš, že je můj otec, tak i se základní znalostí genetiky sis to už mohla dávno poskládat sama.

Ty jsi fakt blázen.
Tak já teď fakt nevím. Proč se mě teda ptáš, jestli jsem normální?

Kolikrát to budu opakovat?
A co?

Já ti to říkala.
A co?

Kdo to udělal?
No tak vzhledem k tomu, že jsem tady jenom ty a já, tak jsme si tuhle větičku mohly odpustit, ne? I když pro mě je to zajímavý tip - příště to hodím na imaginárního kamaráda.

Kdes tohle viděla?
Většinu času trávím od narození s tebou, takže na tvém místě se raději neptám. Ale jestli si myslíš, že za tohle může ten imaginární kamarád, tak to se pleteš, tohle je z mé vlastní dílny.

Chytilas zajíce?
No pokud to dám do vztahu s tím, že jsi ochotna věřit v existenci dalších entit, které s námi v bytě existují, tak překousnu bolest odřených kolenou a můžeme se bavit i o tom zajíci.

Já ti to pofoukám.
Mě bolí kolena a potřebuju je ošetřit. Mami, vážně si myslíš, že to jedno fouknutí vydesinfikuje? 

Já chci klid!
A já chci multivitamínový bonbón Marťánek, panenku babyborn, která umí čůrat, potom bych chtěla tu koloběžku, co má Jáchym, a pak asi stodvacetosm dalších blbin, které nutně potřebuju a zamořím vám s nimi byt. Koupíte mi je?

To musíš opakovat každou blbost, kterou udělá Adámek?
Tak myslela jsem, že ti to na základě empirické zkušenosti dojde, ale jestli to chceš explicitně verbalizovat ...

Jestli si nenecháš učesat culíček, tak nemůžeme jít ven.
Mami, asi si budeme muset vážně pohovořit o příčino-důsledkových vztazích.

Neškareď s tím jídlem. Děti v Africe nemaj co žrat.
Konečně kapka sociálního cítění a empatie! To jsem opravdu nečekala, že tě také napadne, že bychom těm nebohým dětičkám mohly poslat všechny tyhle zbytky jídla, co jsem naházela na zem a rozpatlala po stole a židli. 

Někdy jsem docela ráda, že se děti rodí jako nemluvňata.Žádné komentáře :

Okomentovat

Kdo je Veronika Hurdová?

Kdo je Veronika Hurdová?
Vždycky jsem byla ve spoustě věcí "ta divná". Na rozdíl od svého 15letého já se za to dnes už nestydím. Mám víc dětí než rukou. Gréta, Marián a Janek se jmenují. Ty děti, ne ruce. Když děti spí, píšu blog Krkavčí matka. A protože jsou všichni tři dobří spáči po mamince, napsala jsem po nocích ještě 13 knížek pro dospěláky i pro děti. Miluju les, nohy v teple a mého muže Honzu, který na mě čeká v nebi. Děsí mě pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...