sobota 30. srpna 2014

Ponorka

Tenhle měsíc jsem dočetla knížku Ponorka (autor Joe Dunthorne) a včera zkoukla film na motivy tohoto románu Jmenuji se Oliver Tate, což sebemrskačsky občas podstoupím, ale skoro vždycky v sledu knížka první, film druhý.

A výsledek? Obojí je výborné.

Kromě nesporně kvalitně vykresleného hlavního hrdiny Olivera, se kterým puberta tříská na všechny strany a přitom zůstává originální a vtipný (na čemž se shodne asi většina kritiků), mě zaujalo ještě něco jiného:

Jeho rodiče.

Taky si teď říkáte, jací budete ve čtyřiceti cool a vyklidnění rodiče, s pochopením pro úlety svých náctiletých dětí? A že rozhodně, rozhodně nebudete stejně trapní, jako byli vaši rodiče v době vaší puberty? No, smutná zpráva. Budete.

Oliverovi rodiče jsou dost cool. Matka cvičí capoeiru, otec se s ním otevřeně baví o masturbaci. A světe div se, stejně jsou pro teenagera Oliho trapní.

Každopádně vřele doporučuju přečíst.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Kdo je Veronika Hurdová?

Kdo je Veronika Hurdová?
Vždycky jsem byla ve spoustě věcí "ta divná". Na rozdíl od svého 15letého já se za to dnes už nestydím. Mám víc dětí než rukou. Gréta, Marián a Janek se jmenují. Ty děti, ne ruce. Když děti spí, píšu blog Krkavčí matka. A protože jsou všichni tři dobří spáči po mamince, napsala jsem po nocích ještě 13 knížek pro dospěláky i pro děti. Miluju les, nohy v teple a mého muže Honzu, který na mě čeká v nebi. Děsí mě pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...