neděle 1. června 2014

Koho chce Google?

Kacířské, ale já se s tím ztotožňuju.
Tomáš Sedláček je sice trochu blázen, co si po nocích vypíjí mozek v Bluelightu, ale tenhle post Koho chce Google? se mu fakt povedl.


Škola už prostě nemůže plnit stejnou funkci stejnými nástroji, jako tomu bylo před sto lety.

2 komentáře :

 1. A proč platíš pochybným společnostem kamsi do Indie, Afriky aj. na údajné vzdělávání (podotýkám vzdělávání dle našich, nebo nějakého rádoby vzdělance norem a představ) chudých dětí? Dětí, které v konečném výsledku jen slouží k nehoráznému obohacování se "šmejdů". V lepším případě tito šmejdi z nich udělají své sluhy. Proto bude v každé společnosti s velkými sociálními rozdíly vyhovovat, když budou mít ti chudší lidé co nejmenší, či nejužší (specializovaný) přehled o tom, co se vlastně před jejich očima děje. Myslíš, že se historie stále neopakuje?

  OdpovědětSmazat
 2. Protože si myslím, že klasické vzdělávání v zemích jako Indie hraje úplně jinou roli než u dětí, které jsou obklopeni dospělými se širokými obzory, mají otevřený přístup k informacím a nekonečné možnosti, do čeho se v životě pustit. Věřím, že v zemích třetího světa je tradiční vzdělání vstupenkou k tomu, že nebudeš živořit na pokraji bídy ve slumu.
  Platím společnosti se sídlem v ČR, která mi zasílá transparentní vyúčtování.
  To o "šmejdech a sluzích" pokládám za nepodloženou zobecňující domněnku, takže ji nebudu komentovat.

  Zároveň si ale nemyslím, že jsem expert na "velká lidská témata", natož že bych je dokázala rozseknout, takže si netroufám říkat, co je a není správné. Dělám, co cítím, že je v danou chvíli nejlepší z mých možností.

  Tak jestli takhle stačí?

  OdpovědětSmazat

Kdo je Veronika Hurdová?

Kdo je Veronika Hurdová?
Vždycky jsem byla ve spoustě věcí "ta divná". Na rozdíl od svého 15letého já se za to dnes už nestydím. Mám víc dětí než rukou. Gréta, Marián a Janek se jmenují. Ty děti, ne ruce. Když děti spí, píšu blog Krkavčí matka. A protože jsou všichni tři dobří spáči po mamince, napsala jsem po nocích ještě 13 knížek pro dospěláky i pro děti. Miluju les, nohy v teple a mého muže Honzu, který na mě čeká v nebi. Děsí mě pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...