středa 28. května 2014

Jak přežít těhotenství

Během těhotenství jsme si prošla všemi útrapami, které naučná literatura popisuje. Bylo jich tolik, že bych o tom mohla napsat knihu. Tak jsem ji napsala. 

Není to žádná medicínská nebo vzdělávací publikace. Musím skromně říct, že je čtivá a vtipná. Máte-li těhotnou kamarádku, můžu se jen doporučit jako ideální dárek.
Vydalo mi ji v roce 2013 nakladatelství Brána.
Takže pokud jste těhotná a neberete všechno kolem celého toho pupku, ze kterého vznikne nakonec dítě, tak vážně, zvyšte mi životní standard. Mám asi desetikorunu z každého prodaného výtisku. Až budu lízat kopeček vanilkové zakoupený za vaši štědrost, věnuji vám tichou vzpomínku. Koupit si ji můžete ZDE.


„Optimistická příručka pro všechny ženy, které mají před sebou devět měsíců čekání na svého potomka. A ačkoliv se na ně ze všech stran valí chytré rady a moudra o tom, jak radostné by jejich očekávání mělo být, už první ranní nevolnosti jim naznačí, že zase tak radostné to nebude. 

Tělesnými útrapami to bohužel nekončí. Na nebohé těhotné začnou útočit stávající matky, které jim bez ptaní do náruče strkají své mimísky „na zkoušku“. Příbuzní se jich donekonečna ptají, jestli to jméno pro dítě skutečně myslí vážně a chtějí mu tak zkazit celý život. 

Při přenášení dostanou denně desítky esemesek, zda už náhodou neporodily. A do toho je dokáže rozplakat i písnička od Karla Gotta a také to, že na sebe neoblečou nic jiného než stan. 


Knížka postupně prochází všechny fyzické, psychické a společenské „radosti“ s těhotenstvím spojené, snaží se na ně nahlížet s notnou dávkou humoru a v neposlední řadě také budoucím matkám poradit, jak jednotlivé situace s nadhledem vyřešit. Všechny zasloužilé matky a časopisy o miminech mají nakonec v jednom pravdu – finální produkt všechna trápení vynahradí.“

Žádné komentáře :

Okomentovat

Kdo je Krkavčí matka?

Moje fotka
Vždycky jsem byla ve spoustě věcí "ta divná". Narozdíl od svého 15letého já se za to dnes už nestydím. Mám víc dětí než rukou. Gréta, Marián a Janek se jmenují. Ty děti, ne ruce. Když děti spí, píšu blog Krkavčí matka. A protože jsou všichni tři dobří spáči po mamince, napsala jsem po nocích ještě 12 KNÍŽEK pro dospěláky i pro děti. Miluju les, nohy v teple a mého muže Honzu, který na mě čeká v nebi. Děsí mě pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...